czwartek, 28 marca 2024
9.5 C
Swarzędz

Wysokie zwycięstwo Liderek w 1 Lidze!

W niedzielny wieczór koszykarki Lidera gościły na hali SCSiR zespół UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Trener Tomasz Eichert rozpoczął piątką: Kubiak, Kupczyk, Wojdalska, Wdowiuk i Ratajczak. Rywalki zdobyły pierwsze punkty i prowadziły 2:0 i było to jedyne prowadzenie rywalek. Od początku meczu nasze zawodniczki grały bardzo dobrze, szybko w ataku, pomysłowo i skutecznie. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 20:7, a do przerwy 36:18. Z każdą minutą różnica punktowa się powiększała i ostatecznie Liderki zwyciężyły 86:34. Na starcie czwartej kwarty swarzędzanki grające piątką Karolina Maj, Martyna Kupczyk, Ola Kubiak – wszystkie po 16 lat, Antosia Maj – 14 lat i Kamila Rogulska – 20 lat wygrały fragment gry 13:2. Liderki zakończyły mecz ze współczynnikiem eval wynoszącym 125 i trafiły aż 10 trójek! 16 punktów i eval 23 zaliczyła Karolina Maj, która czterokrotnie trafiła za 3 punkty. Martyna Kupczyk rzuciła 14 oczek (2×3) i miała 6 asyst. Najlepszy mecz w sezonie zagrała natomiast Kamila Rogulska, która do 13 punktów (1×3) dołożyła 8 zbiórek. 8 oczek rzuciła Ola Kubiak. Antosia Maj zagrała aż 22 minuty, w których zaliczyła wszechstronne statystyki jak na czternastolatkę: 7 pkt, 5 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty. Nasze cztery seniorki tym razem mogły zagrać dużo mniej niż zwykle i oglądać grę młodszych koleżanek, które na treningach uczą się właśnie od nich. Magda Ratajczak zanotowała 9 pkt i 9 zbiórek. Magda Wojdalska 8 pkt, 7 asyst i 7 przechwytów. Marta Wdowiuk 6 pkt i 8 zbiórek, a Magda Pisera 5 punktów i 3 przechwyty. Liderki po tym meczu z bilansem 5-4 zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli.