sobota, 15 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Były swarzędzki samorządowiec komisarzem w Mosinie

Marcin Lis, były wieloletni samorządowiec naszej gminy 30 listopada został powołany - przez premiera Mateusza Morawieckiego - do pełnienia funkcji burmistrza Mosiny. Swarzędzanin będzie gospodarzem Mosiny do czasu objęcia urzędu przez nowo wybranego burmistrza.

Zobacz także

- Reklama -

W listopadzie mieszkańcy Mosiny zadecydowali w referendum o odwołaniu ze stanowiska burmistrza Przemysława Mielocha, samorządowca kojarzonego z PiS, zarzucając mu nieudolne zarządzanie gminą.  Do czasu przeprowadzenia nowych wyborów, w miejsce odwołanego burmistrza, premier Mateusz Morawiecki powołał Marcina Lisa – byłego swarzędzkiego samorządowca, radnego kilku kadencji. Swarzędzanin  będzie rządził Mosiną do kolejnych wyborów (te powinny się odbyć w przeciągu trzech miesięcy) i objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza.

Dodajmy, że nowy gospodarz Mosiny jest absolwentem Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu. Od 2016 pracował w Agencji Mienia Wojskowego w Poznaniu, a od 2019 roku w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Marcin Lis był wieloletnim radnym Rady Miejskiej w Swarzędzu i szefem miejscowej Platformy Obywatelskiej. W 2010 roku kandydował też na stanowisko burmistrza z innego komitetu wyborczego, za co został usunięty z Platformy Obywatelskiej. W odwecie za usunięcie z partii spalił swoją koszulkę z logo PO. Działał też w partii „Polska Jest Najważniejsza”, a podczas ostatnich wyborów prezydenckich mocno wspierał Andrzeja Dudę, zbierając podpisy za jego kandydaturą.

- Reklama -
- Reklama -