niedziela, 21 kwietnia 2024
6.3 C
Swarzędz

Za nami Weekend Cudów!

10-11 grudnia w całej Polsce odbył się Weekend Cudów, podczas którego wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczali przygotowaną przez darczyńców pomoc do potrzebujących rodzin. Swarzędzcy darczyńcy pomogli w tym roku aż 60 rodzinom z terenu naszej gminy.

Zobacz także

- Reklama -

Przygotowano paczki odpowiadające na ich konkretne potrzeby, wśród których najczęściej pojawiały się żywność i środki czystości. Darczyńcy przywozili zapakowane w świąteczny papier prezenty do magazynu Szlachetnej Paczki w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu, aby stamtąd wolontariusze (samodzielnie lub wspólnie z darczyńcami) mogli rozwieźć je do rodzin. Podczas tych spotkań nie brakowało wzruszeń, łez i wyrazów wdzięczności. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc.

Szczególne podziękowania kierujemy do przyjaciół i sponsorów rejonu Swarzędz Szlachetnej Paczki, bez których nie byłoby to możliwe. W tym roku znaleźli się wśród nich: Burmistrz Marian Szkudlarek, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz, dyrektor SP nr 3 w Swarzędzu Dorota Świerczyńska, pracownicy SP nr 3, którzy byli z nami podczas Weekendu Cudów, dzieci klas 4. i 5. z SP 3 w Swarzędzu, które wykonały ozdoby świąteczne, II LO w Swarzędzu – pedagodzy Anna Wojcieszak i Marta Michalak oraz młodzież z wolontariatu, Straż Miejska w Swarzędzu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu, Telewizja STK, NIKA PLUS z Kobylnicy, Sklep Zbymar – Zbigniew Mysior, Webthinks – Mariusz Mysior, Zet-be – Zbigniew Burchardt, Anna Karasińska, Dawid Odroniec, R. Twining and Company – Aldona Trojanek, Pfeifer & Langen Polska S.A. – Kamila Sikorska, Advatech, Optyk Natalia i Radosław Przybylscy Swarzędz – za okulary dla paczkowych rodzin, Rebuy Electronic Services Polska Sp. z o.o. – Kamila Karnowska, Drukarnia Reklama Gadżety StylExpert Swarzędz, Maxi Fun za vouchery dla dzieci, Carrefour Posnania – dyrektor pan Marcin Nadrowski oraz pani Magdalena Rosik, Przedszkole „Wyspa Odkrywców” w Zielińcu, Tkaniny pan Antoni Dankowski, Anna Style – Anna Słupińska, Bart-Styl – Bartłomiej Bielawiak, Eurospar, restauracje, które zapewniły wyżywienie wolontariuszom pracującym w magazynie: Restauracja Ossowski w Kobylnicy – Magdalena Ossowska-Kropaczewska, Kuchnia Marche Posnania Poznań, Restauracja Botanica i Bar „Proste Smaki”, Portofino Pełne Smaku Zalasewo, Restauracja Imperium, piekarnie i cukiernie, które zapewniły poczęstunek dla darczyńców: Piekarnia Natura, Cukiernia “Magdalenka”,  Cukiernia Grzeczka, fotografowie: p. Jerzy Kot, p. Mariusz Łuczak, Tygodnik Swarzędzki, p. Beniamin Turkiewicz za wideorelację. Wszystkim wymienionym osobom, firmom i instytucjom serdecznie dziękujemy za wsparcie i ogromną pomoc. Wspólnie pomnożyliśmy dobro!

- Reklama -
- Reklama -