sobota, 20 kwietnia 2024
5.4 C

Swarzędzanin mistrzem Polski Juniorów!

Jan Wermiński z Fali Swarzędz - podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu rozgrywanych w Bydgoszczy - wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski.

Do Bydgoszczy na Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat wybrała się trójka zawodników UKS Fala Swarzędz. Basen w Bydgoszczy był najszczęśliwszy dla Jana Wermińskiego, który sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski na dystansie 50m stylem klasycznym. Znaczna poprawa na 100m żabką dała awans do finału B, gdzie ostatecznie uzyskał 8. miejsce w swojej kategorii wiekowej. To samo miejsce wywalczył na 100m stylem zmiennym, gdzie życiówkę udało mu się poprawić o blisko 2 sekundy i przy okazji, w widowiskowym stylu zwyciężyć finał C. Janek startował jeszcze na 50m dowolnym, gdzie także poprawił rekord życiowy. Blisko pływania w finale był również Dmytro Brazhnyk, któremu na 100m stylem zmiennym zabrakło zaledwie 5 setnych sekundy do uczestnictwa w popołudniowych finałach. Dmytro solidnie zaprezentował się w stylu dowolnym na 50 i 100 metrów, a na 100m klasycznym życiówkę poprawił o prawie sekundę. Dmytro trenuje w Fali Swarzędz od lutego, kiedy to musiał emigrować z ogarniętej wojną Ukrainy. Trzeci z bydgoskiej ekipy – Filip Adamczyk pływał na poziomie życiówek, uzyskując najlepszy wynik na 50m stylem motylkowym, gdzie pokonał barierę 27 sekund.