wtorek, 5 marca 2024
3.8 C
Swarzędz

Za autobus i parking zapłacimy telefonem

Początek nowego roku przynosi spore udogodnienie dla pasażerów komunikacji miejskiej oraz kierowców korzystających z płatnych parkingów. W jednym, jak i drugim przypadku bilety można zakupić poprzez aplikacje na telefon.

Zobacz także

- Reklama -

W mieście pojawiła się alternatywa dla kupowania biletów parkingowych i szukania drobnych po kieszeniach. Gmina umożliwiła bowiem ich zakup poprzez dedykowane aplikacje na telefon. Taką funkcję oferuje aplikacja moBilet, która pozwala na kupienie biletu w każdym momencie, nawet przed pojawieniem się na parkingu. System pozwala na opłacenie czasu postoju bez wymuszania płacenia np. za godzinę, kiedy potrzebujemy zaledwie 15 minut. MoBilet ma zasięg ogólnopolski. Kupimy tu także bilety Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej i dalekobieżnej. Doładowanie konta jest banalnie łatwe, a co ważne – można to zrobić za pomocą kodu BLIK, a więc z pominięciem spinania z aplikacją kart kredytowych i debetowych. W moBilet nie znajdziemy natomiast dodatkowych funkcjonalności jak karty prepaid, czy usługi cyfrowe. Jak jednocześnie poinformował swarzędzki ratusz, parkowanie w strefie można odtąd opłacać także poprzez aplikację Skycash, a za bilety na autobus korzystając z platformy mPay.

Jak aktywować moBilet?

  • Zainstaluj aplikację moBilet. Pobierzesz ją na smartfona bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami lub ze strony mobilet.pl
  • Zarejestruj się jako użytkownik smartfona. W systemie moBilet rejestrujesz sięz poziomu pobranej na telefon aplikacji.
  • Doładuj moBilet.
Fotorts
- Reklama -
- Reklama -