piątek, 29 marca 2024
7.2 C

Swarzędzanki wicemistrzyniami Wielkopolski!

Po przerwie świątecznej na koszykarskie parkiety powróciły młodzieżowe zespoły Lidera. Głównym wydarzeniem były ostatnie mecze w lidze Kadetek U15K, w której do końca trwała zacięta walka o zwycięstwo.

Liderki rozegrały dwa mecze z bezpośrednimi rywalami do podium. W piątek, w święto Trzech Króli, pokonały w Plewiskach UKS Victorię 77:54. Podopieczne trenera Andrzeja Śniadka zaczęły rewelacyjnie i prowadziły po 1. kwarcie 25:9. Niestety, strefa Plewisk w drugiej kwarcie zatrzymała nasze koszykarki i dziewczyny przegrywały 29:33. Dobra druga połowa pozwoliła jednak zwyciężyć i zająć minimum 2. miejsce. W niedzielę na hali SCSiR Liderki podejmowały natomiast MUKS Poznań. Zwycięzca meczu zajmował pierwsze miejsce. Po zaciętej walce poznanianki zwyciężyły 55:39. Swarzędzanki zostały więc wicemistrzyniami Wielkopolski i awansowały do rozgrywek strefowych i jednocześnie do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U15K. Punkty w tych meczach zdobyły: Maj 19 i 15, Flaszak 13 i 11, Mierzejewska 15 i 6, Zając 13 i 1, Kuchcińska 11 i 3, Mróz 4 i 0, Stachowiak 2 i 2, Kobylińska 0 i 1, Łagodzka 0 i 0, Radek 0 i 0, Sikora 0 i 0, Gąsiorek 0 i -. Antonina Maj została najlepszym strzelcem rozgrywek rzucając średnio 21,6 pkt. na mecz. Z kolei Juniorki Lidera w przerwie świątecznej zwyciężyły w Krakowie w IX Turnieju Can-Pack Cup. Podopieczne trenera Tomasza Eicherta zdeklasowały piątkę rywali. Karolina Maj została MVP turnieju, Dominika Mielczarek została wybrana do najlepszej piątki turnieju, a Liwia Cabańska została wybrana najlepszą zawodniczką drużyny. W sobotę natomiast Żaki U11M trenera Bartka Drabowicza pokonały we Wrześni MKS 52:39. W niedzielę swoje mecze rozegrały z kolei dziewczynki i chłopcy U12 prowadzeni przez trener Martę Urbaniak. Dziewczynki wysoko pokonały UKS Kormoran Sieraków 97:25, a chłopcy ulegli najlepszej drużynie w lidze Obrze Kościan 39:80. W ostatnim meczu juniorki w 2LK pokonały MKS MOS Konin 64:46.