czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Drzewo uszkodziło linię energetyczną

W miniony weekend strażacy usuwali drzewa, które – w wyniku opadów śniegu – zatarasowały ulice w naszej gminie. W Uzarzewie konar spadł na linię energetyczną.

Zobacz także

- Reklama -

Śnieżyce, które przeszły nad naszą gminą w sobotę i niedzielę spowodowały, że niektóre drogi były nieprzejezdne. Nie bezpośrednio wskutek opadów śniegu, a przewróconych drzew. – Pierwsza interwencja miała miejsce w Uzarzewie, gdzie potężny konar odłamał się od drzewa i upadając zablokował ul. Akacjową oraz uszkodził przebiegającą w pobliżu linię energetyczną – relacjonuje Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica.  Po dotarciu na miejsce kobylniccy strażacy dokonali pomiarów, które wykazały, że zerwany kabel znajduje się cały czas pod napięciem. Strażacy wezwali na miejsce pogotowie energetyczne, po czym przystąpili do usuwania drzewa przy pomocy pilarek spalinowych. Drugie drzewo zatarasowało z kolei jedną z ulic w Wierzenicy. – Na miejscu okazało się, że powalone drzewo całkowicie zablokowało przejazd ul. Kretą – wyjaśnia Tomasz Tomaszewski. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Drzewo udało się sprawnie usunąć.

- Reklama -
- Reklama -