wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

Średzka i Polska z utrudnieniami

Dobiega końca budowa ul. Polskiej wraz z rondem na ul. Średzkiej. W tym tygodniu na poszczególnych odcinkach ulic wylewana jest asfaltowa nawierzchnia. W okolicy obowiązują objazdy.

Zobacz także

- Reklama -

Prace związane z przebudową ul. Polskiej w Zalasewie wraz z rondem przy ul. Średzkiej dobiegają końca. We wtorek – w związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi – ekipy drogowców mają rozpocząć kładzenie asfaltu na poszczególnych odcinkach tych ulic. Roboty w pierwszej kolejności obejmą ścieżkę rowerową na ul. Polskiej od wysokości przepompowni do skrzyżowania z ul. Średzką oraz ścieżkę rowerową na ul. Średzkiej od skrzyżowania z ul. Irlandzką do skrzyżowania z ul. Pszczelną. W czwartek z kolei drogowcy zaczną wylewać warstwę ścieralną na jezdni ul. Średzkiej od ul. Irlandzkiej do skrzyżowania z ul. Polską włącznie z rondem. Uniemożliwiony został też przejazd od ul. Pszczelnej w kierunku Swarzędza i z powrotem. Dojazd do tej ulicy natomiast odbywać  się będzie od strony Kleszczewa. Z kolei w piątek warstwa ścieralna będzie układana na ul. Średzkiej od skrzyżowania z ul. Polską (włącznie z rondem) do skrzyżowania z ul. Pszczelną. Także tego dnia nie będzie przejazdu od ul. Pszczelnej w kierunku Swarzędza i z powrotem, a dojazd do ul. Pszczelnej od strony Kleszczewa możliwy będzie tego dnia tylko w godzinach porannych, co związane jest z koniecznością wykonania tzw. wyplotu z masy w kierunku ul. Pszczelnej. W okolicy obowiązują objazdy, apelujemy zatem do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie. Zmienionymi trasami kursują też autobusy. Jak poinformował w międzyczasie swarzędzki ratusz, w czwartek i piątek (16 i 17 lutego) pojazdy linii 497 i 498 nie będą jeździć ul. Średzką na odcinku od ul. Olszynowej do ronda przy ul. Średzkiej i Rabowickiej. Objazd dla autobusów poprowadzony został przez Rabowice (ul. Olszynową, Bukową i Bliską, gdzie pojawiły się tymczasowe przystanki). – W związku z objazdem, czas dojazdu do przystanków końcowych może przesunąć się o ok. 5 minut. Kursy linii 498 z Kruszewni przez Rabowicką (odjazd z Kruszewni w dni robocze o 14:15 i 22:15) odjadą z przystanku Rabowicka/Pętla nie wcześniej niż o swoim czasie rozkładowym (tj. 14:29 i 22:29) – informuje ratusz. Stała organizacja ruchu w rejonie ul. Średzkiej i Polskiej powinna zostać przywrócona w sobotę. Wówczas na swoje trasy wrócą także autobusy.

Harmonogram prac:

14.02.2023 r. wtorek  – roboty bitumiczne na ścieżce rowerowej na ul. Polskiej od wysokości przepompowni do skrzyżowania z ul. Średzką – brak utrudnień na ul. Średzkiej, utrudnienia na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Polskiej;

15.02.2023 r.  środa – roboty bitumiczne na ścieżce rowerowej na ul. Średzkiej od skrzyżowania z ul. Irlandzką do skrzyżowania z ul. Pszczelną – miejscowe przewężenia jezdni do 1 pasa ruchu, w dalszym ciągu możliwy przejazd ul. Średzką w obu kierunkach

16.02.2023 r.  czwartek – roboty bitumiczne – warstwa ścieralna na jezdni ul. Średzkiej od ul. Irlandzkiej do skrzyżowania z ul. Polską, włącznie z rondem – brak możliwości przejazdu od ul. Pszczelnej w kierunku Swarzędza i na odwrót, będą obowiązywały objazdy zgodnie z rysunkiem, dojazd do ul. Pszczelnej od strony Kleszczewa, autobusy pojadą zmienionymi trasami.

17.02.2023 r. – Piątek – roboty bitumiczne – warstwa ścieralna na jezdni ul. Średzkiej od skrzyżowania z ul. Polską, włącznie z rondem do skrzyżowania z ul. Pszczelną – brak możliwości przejazdu od ul. Pszczelnej w kierunku Swarzędza i na odwrót, będą obowiązywały objazdy zgodnie z rysunkiem, dojazd do ul. Pszczelnej od strony Kleszczewa w godzinach porannych, a następnie dopiero następnego dnia w godzinach porannych z uwagi na wykonanie wyplotu z masy w kierunku ul. Pszczelnej.

- Reklama -
- Reklama -