poniedziałek, 27 maja 2024
21 C
Swarzędz

Brąz seniorek Swarka

Drużyna Swarka powtórzyła wynik sprzed roku i zajęła trzecie miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Kobiet. Do srebra zabrakło kilkudziesięciu sekund…

Zobacz także

- Reklama -

W niedzielę, 12 lutego w Oleśnicy obył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski Kobiet. Swarek przystępował do turnieju w roli wicelidera. W meczu otwarcia swarzędzanki zmierzyły się z liderkami i faworytkami mistrzostw, zespołem KS Hokej Start Brzeziny. Pierwsza kwarta, wyrównana, zakończyła się wynikiem remisowym 1:1, druga nie przyniosła zmiany rezultatu. Na początku trzeciej kwarty brzezinianki objęły prowadzenie, a Swarek rzucił się do odrabiania strat. Na minutę przed końcem swarzędzanki dopięły swego i wyrównały po strzale Oriany Bratkowskiej. I gdy wydawało się, że remis z najlepszą drużyną sezonu stanie się faktem, Start strzelił gola, wykorzystując serię błędów w defensywie Swarka. W kolejnym meczu rywal w walce o srebrny medal, Orient II Łozina pokonał zespół rezerw Politechniki Poznańskiej 4:0 i uzyskał jednopunktową przewagę nad Swarkiem. Mecz numer 3 mógł przywrócić swarzędzankom szansę na srebrny medal. Zaczęło się źle, bo w pierwszej kwarcie akademiczki zagrały bardzo dobrze i strzeliły 2 gole. W odpowiedzi w 2. kwarcie swarzędzanki trafiły 3 razy, grając znakomicie. Trzecia kwarta to wymiana ciosów, która nie zmieniła wyniku. W końcówce czwartej kwarty inicjatywę przejęły poznanianki, które wypracowały kilka groźnych sytuacji. Na 40 sekund przed końcem meczu przełamały defensywę Swarka i wyrównały. To pozbawiło swarzędzanki nadziei na medal srebrny. Brązowy medal należy traktować jako duży sukces drużyny składającej się głównie z juniorek. Na pewno cieszy, że zawodniczki potrafią nawiązać walkę z najlepszymi w kraju. Warto odnotować, że najskuteczniejszą zawodniczką sezonu została swarzędzanka: Maria Drozda.

Skład drużyny Swarka: Wiktoria Noculak, Dagmara Czerniak, Julia Szynka, Julia Bittner, Karolina Rozkres, Marta Czujewicz, Jagoda Arciszewska, Oriana Bratkowska, Maria Drozda, Julia Rymer, Monika Palacz, Hanna Bidzińska, Patrycja Kosińska. Trener: Paweł Bratkowski. Kierownik: Agnieszka Palacz.

- Reklama -
- Reklama -