sobota, 20 kwietnia 2024
4.4 C

Juniorki ze srebrem!

Drużyna juniorek młodszych Swarka wywalczyła srebrne medale w Halowych Mistrzostwach Polski juniorek młodszych. W meczu finałowym dziewczyny uległy Politechnice Poznańskiej 8:9.

Takich emocji, jakie dostarczył mecz finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych nie obserwowano już dawno. W hali POSiR Chwiałka w Poznaniu zmierzyły się dwie zdecydowanie najlepsze drużyny w kraju. Mecz rozpoczął się dla Swarka od strzelonej bramki. Rywalki odpowiedziały dwoma trafieniami, a za chwilę Swarek wyrównał. W drugiej kwarcie lepiej zagrały akademiczki z Poznania, które strzeliły dwie bramki, nie tracąc żadnej. Z kolei w kwarcie trzeciej miała miejsce wymiana ciosów, która zakończyła się wynikiem 6:7. Ostatnia kwarta to  ataki swarzędzanek, które strzeliły dwa gole i na dwie minuty przed końcem prowadziły już 8:7. Niestety, rywalki  wyrównały i na 10 sekund przed końcem strzeliły gola na 9:8.

Skład drużyny Swarka: Oliwia Konieczka, Amelia Kujawa, Dominika Bucher, Natalia Bucher, Jagoda Arciszewska, Julia Rymer, Oliwia Tujdowska, Weronika Piguła, Zofia Chudzyńska. Trener: Oriana Bratkowska. Kierownik: Dawid Kujawa.