sobota, 15 czerwca 2024
25.2 C
Swarzędz

Juniorzy młodsi Swarka z brązowymi medalami!

UKS Swarek zajął III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych!

Od soboty, 25 lutego do niedzieli, 26 lutego w hali AWF w Poznaniu odbywał się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych. W turnieju wzięło udział sześć najlepszych drużyn w kraju, wyłonionych w eliminacjach. Los sprawił, że w grupie B mierzyły się trzy wielkopolskie drużyny: KS Warta Poznań, KS Lipno Stęszew oraz UKS Swarek Swarzędz. Organizatorem wydarzenia był swarzędzki klub, który w meczu otwarcia zmierzył się z odwiecznym rywalem, zespołem Warty. Wyrównany mecz zakończył się szczęśliwym zwycięstwem gospodarzy 4:3. Mecz między Swarkiem a Lipnem zakończył się wysokim zwycięstwem tych pierwszych, aż 11:4! W niedzielę z kolei najpierw miały miejsce mecze półfinałowe. Drugi mecz zaczął się znakomicie dla Swarka, który już w pierwszej minucie objął prowadzenie przeciwko Siemianowiczance. Goście jednak z każdą minutą grali coraz lepiej i zwyciężyli 5:2. W meczu o brązowy medal przez trzy kwarty trwał zacięty bój pomiędzy Swarkiem a Lipnem. Rywale ze Stęszewa dwukrotnie obejmowali prowadzenie, najpierw 1:0, potem 2:1. Od trzeciej kwarty zarysowała się przewaga swarzędzan, którzy strzelili rywalom 5 goli i wygrali mecz 6:2.

Skład drużyny Swarka: Paweł Lewandowski, Jakub Łaszcz, Maksymilian Narożny, Marcel Jankowiak, Wojciech Skrzypczak, Jakub Prętki, Antoni Zawadka, Franciszek Juszczak, Wiktor Drozda, Aleksander Kędziorkowski, Szymon Pawlak, Mikołaj Małecki. Trener: Maciej Jankowiak, kierownik: Zbigniew Juszczak.