piątek, 19 kwietnia 2024
4.8 C

Remis Unii na inaugurację

Wynikiem 2:2 zakończył się mecz pierwszej wiosennej kolejki III ligi pomiędzy Bałtykiem Gdynia a Unią. Obie bramki dla „Dumy Swarzędza” zdobył Michał Miller.

Od początku meczu lepsi byli podopieczni Tomasza Bekasa. Zdołali przekuć przewagę na bramkę w 28. minucie. Wówczas Kacper Szymankiewicz zagrał do Michała Millera, a ten wyprowadził Unię na prowadzenie. Po zmianie stron gospodarze wrócili na boisko zmotywowani i zepchnęli swarzędzan do defensywy. W efekcie w 50. minucie zawodnik Bałtyku, Marcel Sluga strzelił gola wyrównującego. Gdynianie poszli za ciosem i w 63. minucie – za sprawą Jana Klimka – po raz drugi znaleźli drogę do bramki przyjezdnych. W 87. minucie głową piłkę do bramki skierował Michał Miller. W ostatnich minutach sobotniej batalii żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali na swoją stronę i mecz zakończył się remisem 2:2.

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Jakub Czapliński (65′ Adrian Chopcia), Eryk Marcinkowski, Filip Soboń, Adam Borucki, Patryk Pawłowski (70′ Kamil Kanior) – Kacper Szymankiewicz (80′ Antoni Kuźnik), Mateusz Maluśki, Ermest Korek (65′ Witold Walkowiak), Marcin Szeibe – Michał Miller.