środa, 12 czerwca 2024
19.4 C
Swarzędz

Sportowcy ze stypendiami

23 sportowców z naszej gminy, reprezentujących różne dyscypliny otrzymało stypendia sportowe na 2023 r. Z budżetu Swarzędza przeznaczono na ten cel 69 tys. zł.

Zobacz także

- Reklama -

Stypendia sportowe przyznawane są sportowcom z naszej gminy, którzy mogą się pochwalić wysokimi lokatami na imprezach międzynarodowych i mistrzostwach Polski. W tym roku do Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu wpłynęło 60 wniosków o przyznanie stypendiów sportowych. Stypendystami zostało 23 sportowców. Tegoroczni wyróżnieni reprezentują dyscypliny takie jak: hokej na trawie, koszykówka, kajakarstwo, wioślarstwo, kanadyjkarstwo, zapasy, karate, pływanie, piłka nożna, taekwondo olimpijskie i taniec. Stypendystami sportowymi na rok 2023 zostali (w kolejności alfabetycznej): Piotr Chełek  – zapasy, Dagmara Czerniak – hokej na trawie, Marta Czujewicz – hokej na trawie, Maria Drozda – hokej na trawie, Gabriela Frąckiewicz – taniec współczesny, Zuzanna Gościniak – kajakarstwo, Marceli Krawiec – kanadyjkarstwo, Kacper Kroczyński – piłka nożna, Helena Krygier – koszykówka na wózkach, Aleksandra Kubiak – koszykówka, Piotr Kujawa – kanadyjkarstwo, Martyna Łuczak – koszykówka, Karolina Maj – koszykówka, Jibrli Makiere – karate olimpijskie, Jakub Mikołajczak – hokej na trawie, Aleks Narożny – wioślarstwo, Oskar Prusinowski – karate olimpijskie, Julia Rymer – hokej na trawie, Bartosz Szukalski – taekwondo olimpijskie, Przemysław Wanat – wioślarstwo, Jan Wermiński – pływanie, Aleksander Woronkiewicz-Kaczmarek – kajakarstwo, Jakub Woźniak – wioślarstwo.

FotoUMiG
- Reklama -
- Reklama -