wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

Plaga kradzieży

W ostatnim czasie nasiliły się w naszej gminie kradzieże włazów od studzienek kanalizacyjnych i kratek deszczowych. O niebezpiecznym dla kierowców i pieszych procederze informuje miasto.

Zobacz także

- Reklama -

Poruszając się po swarzędzkich ulicach, trzeba patrzeć w dół. Złodzieje kradną pokrywy od studzienek kanalizacyjnych. Ubytków w infrastrukturze drogowej, jak informuje gmina, jest coraz więcej: – Coraz częściej na terenie naszej gminy dochodzi do kradzieży elementów infrastruktury wodno – kanalizacyjnej – wpustów ulicznych. Takie działania są szczególnie niebezpieczne dla uczestników ruchu drogowego, rowerowego, a także pieszego. Prosimy naszych mieszkańców o zachowanie szczególnej czujności i zwracanie uwagi na brakujące elementy infrastruktury drogowej – apeluje swarzędzki magistrat, dodając że miejsca, w których brakuje studzienek należy niezwłocznie zgłaszać do Wydziału Infrastruktury Drogowej (wid@swarzedz.pl, tel. 616514067) lub do Straży Miejskiej (straz.miejska@swarzedz.pl, tel. tel. 616510986). – Ponadto apelujemy do właścicieli oraz osób pracujących w skupach złomu o nieprzyjmowanie żeliwa pochodzącego z elementów miejskiej infrastruktury drogowej – informuje gmina.

- Reklama -
- Reklama -