niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Ustalono kto fotografował dziewczynkę!

Swarzędzka policja ustaliła mężczyznę, który w minionym tygodniu w markecie na os. Działyńskiego fotografował nastolatkę. – To obcokrajowiec, który mieszka w Swarzędzu i jest youtuberem. Fotografuje, nagrywa filmy z naszego miasta, relacjonuje swoje życie codzienne, wrzuca na swój kanał YouTube. Trwają cały czas czynności weryfikacyjne, ale nic nie wskazuje na to, żeby popełnił jakiekolwiek przestępstwo – podkreślają swarzędzcy stróże prawa.

Zobacz także

- Reklama -

Przypomnijmy. W minionym tygodniu w mediach społecznościowych pojawiła się informacja od jednej z matek o obcokrajowcu, który fotografował w markecie na os. Działyńskiego jej córkę. – Dzisiaj w Biedronce na Działyńskiego jakiś facet robił mojej córce zdjęcia. Miał ciemne okulary i czapkę. Nie mówił po polsku – relacjonowała mieszkanka na stronie Zalasewo.pl. Dziewczynka przestraszyła się i poprosiła o pomoc personel sklepu. – Jak córka stała przy kasie, to opowiedziała o wszystkim pani ekspedientce, która dała jej swój telefon i zadzwoniła po mnie – dodaje mama nastolatki. Mężczyzna został spłoszony i wyszedł ze sklepu, ale okazało się, że stoi przed marketem. – Wówczas pani kierownik Biedronki wyszła i kazała mu pokazać telefon. Na jej oczach usunął zdjęcia córki z telefonu, a później kazała mu usunąć je z kosza – czytamy w relacji kobiety. Mężczyzna odszedł, a o zdarzeniu poinformowano swarzędzką policję. – Potwierdzamy, że taka sytuacja miała miejsce – mówił nam w minionym tygodniu nadkomisarz Łukasz Witwicki, zastępca komendanta swarzędzkiej policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z monitoringu i podjęli czynności wyjaśniające w tej sprawie. Jak się dowiedzieliśmy, ustalono już tożsamość mężczyzny. – Trwają czynności weryfikacyjne, jednak nic nie wskazuje na to, żeby popełnił on jakiekolwiek przestępstwo. To obcokrajowiec, który jest youtuberem. Mieszka w Swarzędzu, ma swój kanał na YouTube, gdzie wrzuca filmy z naszego miasta. Jest zafascynowany Polską, relacjonuje w internecie swoje życie codzienne w naszym mieście, robi zdjęcia budynków, sklepów, ulic – informuje nadkomisarz Łukasz Witwicki, podkreślając że w telefonie mężczyzny nie znaleziono żadnych treści negatywnych, mogących wskazywać na przestępczy charakter zdjęć, czy filmów, które nagrywa. – Bardzo dziękujemy mieszkańcom za zachowanie czujności w tej sprawie, jednak prosimy, by w takich sytuacjach natychmiast powiadamiać policję, byśmy mogli niezwłocznie zareagować, zweryfikować, wylegitymować i podjąć odpowiednie czynności – apeluje wiceszef swarzędzkiej policji.

- Reklama -
- Reklama -