poniedziałek, 27 maja 2024
25.1 C
Swarzędz

„Jedynka” zainaugurowała rok jubileuszowy

Swarzędzka „Jedynka” oficjalnie zainaugurowała – w minionym tygodniu - obchody roku jubileuszowego. Podstawówka w 2024 r. będzie świętowała jubileusz 190-lecia istnienia. To najstarsza placówka oświatowa w naszej gminie.

Zobacz także

- Reklama -

24 marca był niezwykle ważnym dniem dla społeczności swarzędzkiej „Jedynki”. To właśnie wtedy po raz pierwszy od czasów pandemii odbyły się uroczyste obchody Święta Patrona – Stanisława Staszica.

Podczas występu przygotowanego przez uczniów klasy IIIa pod kierunkiem Hanny Janowskiej, młodzi artyści przypomnieli zebranym najważniejsze fakty z życia tego oświeceniowego działacza. Obchody uświetniły występy zespołu tanecznego ,,Tańczące Jedynki” prowadzonego przez Joannę Kunkel. Wydarzenie to było także okazją do nagrodzenia uczniów odnoszących sukcesy w konkursach i zawodach sportowych. Podczas uroczystej akademii odbyła się inauguracja roku jubileuszowego 190-lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu przypadającego na rok 2024.  Dyrektor Elżbieta Nawrocka wraz z zaproszonymi gośćmi przecięła symboliczną wstęgę, co było oficjalnym otwarciem obchodów. Ta najstarsza szkoła w Swarzędzu wykształciła wiele pokoleń swarzędzan.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -