czwartek, 18 kwietnia 2024
4.9 C
Swarzędz

Różne rodzaje masażów — na jaki kurs się udać?

Planujesz kurs masażu? Masaże orientalne to „nie Twoja bajka”? Są według Ciebie zbyt egzotyczne albo z innego powodu wolisz poszukać czegoś bardziej „konkretnego”? Właśnie wówczas czeka na Ciebie kurs masażu klasycznego! Podczas jego nauki nie musisz przebijać się przez meandry dalekowschodniej filozofii.

Zobacz także

- Reklama -

Klasycznie – po prostu!

Dobroczynny wpływ masażu na ludzkie zdrowie i samopoczucie został dowiedziony niezależnie od filozofii czy podstaw naukowych, jakie za tym wnioskiem stoją. Masaż to jedna z najstarszych, niewymagających szczególnych akcesoriów ani medykamentów metoda terapii. Mimo to, aby był przeprowadzany bezpiecznie i rzeczywiście pomagał, a nie szkodził, powinien być przeprowadzany jedynie przez certyfikowanych, świadomych, profesjonalnych masażystów. 

Zbyt mocny ucisk może powodować nawet uszkodzenia narządów wewnętrznych. Niewłaściwe bądź wykonywane w niewłaściwym kierunku ruchy – także mogą przynieść efekt odwrotny do pożądanego. W związku z tym odbycie kursu masażu klasycznego oraz każdego innego typu jest po prostu koniecznym krokiem przed podjęciem tego rodzaju praktyki przez laika w tej dziedzinie. Masażu można uczyć się także np. w szkołach policealnych, jednak kursy są zdecydowanie najszybszą drogą, aby poznać tajniki masażu, poznać je od strony praktycznej i skupiają się na tzw. konkretach. 

Dobra szkoła masażu nauczy Cię wszystkiego, czego potrzebujesz do prawidłowego wykonywania masażu klasycznego I i II stopnia. Możesz skorzystać w tym celu np. z oferty popularnej i cenionej szkoły masażów Trigger: https://www.szkoleniatrigger.pl/kurs-masazu-klasycznego/

Kurs masażu relaksacyjnego dla każdego

Praktycznie każdy, kto praktykuje inne rodzaje masażu, a także – nie posiada przeciwwskazań do podjęcia zawodu masażysty, może nauczyć się również masażu relaksacyjnego. Większość współczesnych jak i tradycyjnych rodzajów masażów posiada taki charakter, jednak w tym przypadku mamy na myśli właśnie masaż relaksacyjny sensu stricto, którego jedynym celem jest właśnie relaksacja.

Obok kursu masażu relaksacyjnego dużym powodzeniem cieszy się również ten przygotowujący do wykonywania masażu limfatycznego: https://www.szkoleniatrigger.pl/kurs-masazu-limfatycznego/
. Masaże: klasyczny, relaksacyjny oraz limfatyczny są najbardziej podstawowymi, ale także najchętniej wybieranymi przez klientów masaży w naszym kręgu kulturowym. 

Masaże ajurwedyjskie, tajskie i inne przeważnie łączą w sobie podobne właściwości, jednak opierają się na zasadach charakterystycznych dla dalekowschodnich nurtów w medycynie i filozofii.

Czy warto poznać masaż limfatyczny i do czego służy?

Na kursie masażu limfatycznego poznasz technikę masażu pozwalającą na udrożnienie, traktowanego często nieco po macoszemu, ale ważnego, układu limfatycznego. To ten układ, który powiązany jest m.in. z prawidłowym funkcjonowaniem węzłów chłonnych. Masaż limfatyczny wskazany jest szczególnie dla osób skarżących się na różnego rodzaju obrzęki oraz specyficzne zmiany skórne. Polecany i stosowany jest również m.in. po zabiegach mastektomii. 

- Reklama -
- Reklama -