piątek, 29 marca 2024
16 C

Mamy mistrza Polski w zapasach!

W poprzedni weekend w Kostrzynie nad Odrą odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów. Bezkonkurencyjny okazał się zawodnik swarzędzkiej Unii, który wygrał wszystkie walki i zdobył zloty medal Mistrzostw Polski Kadetów.

Oprócz klubów z całej Polski, w zawodach uczestniczyły reprezentacje Czech, Norwegii i Danii. Rywalizowało 221 zawodników w wieku 15-17 lat. Swarzędzką Unię reprezentowało 10 zawodników, aż pięciu z nich walczyło o medale. Bezkonkurencyjny w swojej kategorii wagowej do 45 kg okazał się Patryk Krobski, który wywalczył złoty medal wygrywając wszystkie pojedynki. W tej samej kategorii walczył także Patryk Remlein, który ostatecznie zajął 5. miejsce, przegrywając bój o brązowy medal. Hubert Żak po pięknych walkach również w sesji niedzielnej walczył o brązowy medal, niestety musiał uznać wyższość zawodnika z Zagłębia Wałbrzych i ostatecznie zajął 5. miejsce. Natomiast w wadze do 65 kg startowało aż 38 zawodników. Świetnie poczynali sobie w tej kategorii bracia Boguccy. Eryk walczył o brązowy medal ze Stanisławem Troczyńskim z Agrosu Żary – niestety przegrał i ostatecznie zajął bardzo wysokie, 5. miejsce. Alan z kolei zajął 11. miejsce. Wszyscy nasi zawodnicy walkami na Pucharze Polski w Warszawie oraz teraz Kostrzynie nad Odrą zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, co jest ogromnym sukcesem.