poniedziałek, 27 maja 2024
21 C
Swarzędz

Chłopiec potrącony na nieczynnym przejściu

8-letni chłopiec wbiegł pod jadące ul. Św. Marcina auto. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na nieczynnym przejściu dla pieszych. Dziecko trafiło do szpitala, kierowca był trzeźwy.

Zobacz także

- Reklama -

W miniony wtorek, 11 kwietnia, około godziny 13:00 na ul. Św. Marcina, na wysokości nieczynnego obecnie przejścia dla pieszych doszło do wypadku. Jak wynika  z relacji świadków chłopiec wbiegł w miejscu niedozwolonym na ulicę, wprost pod nadjeżdżający samochód. Dziecko zostało potrącone. – Chłopiec przekraczał ulicę poza przejściem dla pieszych – potwierdzają policjanci z biura prasowego wielkopolskiej policji. Na miejsce zdarzenia przybyła policja oraz zespół ratownictwa medycznego. – Chłopiec trafił do szpitala. Był przytomny. Czekamy na opinie lekarzy o jego obrażeniach i stanie zdrowia. Policjanci na miejscu wykonali wszelkie procedury i czynności. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności zdarzenia – informują przedstawiciele zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Jak się dowiedzieliśmy, badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy.

Przypomnijmy, że w miejscu w którym doszło do potrącenia od kilku lat nie ma już przejścia dla pieszych. Ze względu na ograniczoną widoczność w tym miejscu (wysoki płot), zebra została przesunięta kilkadziesiąt metrów dalej, zostały też ustawione barierki.

- Reklama -
- Reklama -