niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Porażka Lidera z liderem

Lider Swarzędz uległ 5:1 niekwestionowanemu faworytowi do awansu – Avii Kamionki.

Po pierwszym wiosennym zwycięstwie Lider pojechał do Kamionek, na najtrudniejszy w tym sezonie teren. Od początku rozgrywek Avia tylko raz zremisowała, wygrywając 17 pozostałych spotkań. Lider chciał przerwać tę passę i zaraz po przerwie wydawało się, że jest to możliwe. Gol Reszeli wyrównał stan pojedynku na 1:1, ale w końcówce gospodarze stali się do bólu skuteczni. Czarno-czerwoni pokazali przez długą część meczu, że ich gra wygląda coraz lepiej. W starciu z zespołem, który już wkrótce może sobie zapewnić awans do V ligi, skazywani byli jednak na porażkę. Tak się skończyło, ale końcowy wynik nie oddaje plusów, jakie dało się zauważyć na boisku. Kibice czarno-czerwonych mogą spodziewać się zdobyczy punktowych w następnych meczach. Zanim jednak przyjdzie seria trzech spotkań z drużynami zza pleców Lidera, w najbliższą sobotę swarzędzanie podejmą UKS Śrem. Mecz z piątym zespołem tabeli (Lider jest dziesiąty) w sobotę na Stadionie Miejskim, o godzinie 14:00.

Skład Lidera: Kowalski, (k) Ciesielski (Miazek), Owczarek, Bentkowski, Jędraszyk (Umeh), Maciejewski, Reszela, Korcz, Wnuk (Yildirim), Skrodziuk (Książkiewicz), Sołtysiak oraz Strugalski i Pawlak; trener: Adrian Małek