niedziela, 21 kwietnia 2024
7.2 C
Swarzędz

Powoli przybywa bezrobotnych

Wszystko wskazuje na to, że rosnąca liczba bezrobotnych w Aglomeracji Poznańskiej i w Swarzędzu to już stały trend. Co istotne jednak, w marcu na rynku pracy pojawiło się wiele ofert zatrudnienia dla swarzędzan.

Zobacz także

- Reklama -

6,5 tysiąca mieszkańców Poznania i gmin powiatu poznańskiego – według oficjalnych statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu – nie ma obecnie pracy. To więcej niż w poprzednich miesiącach, kiedy bezrobocie było najniższe od dekady. Teraz sytuacja na rynku pracy zaczyna się zmieniać. Bezrobocie nie rośnie gwałtownie, ale powoli i systematycznie. Także w Swarzędzu. Jak wyglądają aktualne statystyki w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu? W marcu w poznańskim „pośredniaku” było zarejestrowanych 285 mieszkańców naszej gminy bez pracy – w tym 154 to kobiety, 57 osób to bezrobotni do 30. roku życia, a 87 powyżej 50. roku życia. Mieszkańców tzw. długotrwale bezrobotnych jest w naszej gminie 69, natomiast 68 mieszkańców posiada w tej chwili uprawienia do pobierania zasiłku dla bezrobotnych. Co istotne jednak, w marcu zdecydowanie zwiększyła się liczba ofert pracy, które przedstawiono mieszkańcom naszej gminy. Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu miał im do zaoferowania 78 ofert zatrudnienia – to sporo w porównaniu z poprzednimi miesiącami. Poznański pośredniak zarejestrował też 30 podjęć pracy wśród swarzędzan.

- Reklama -
- Reklama -