poniedziałek, 26 lutego 2024
4.2 C
Swarzędz

Patryk Krobski mistrzem Polski kadetów!

W poprzedni weekend w Koszalinie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Są to Mistrzostwa Polski Kadetów (wiek: 15-17 lat). Złoty medal i tytuł mistrza Polski na tej imprezie wywalczył Patryk Krobski.

Zobacz także

- Reklama -

W zawodach wystartowało 164 zakwalifikowanych wcześniej zawodników z 52 klubów z całej Polski. Unię na tych zawodach reprezentowało aż 11 zawodników – była to jedna z dwóch najliczniejszych ekip. Najlepiej z Unitów zaprezentował się Patryk Krobski, który został Mistrzem Polski w kategorii do 45 kg, wygrywając wszystkie walki zdecydowanie przez przewagę techniczną. W finale pokonał Borysa Stebela z Unii Racibórz. Dwóch naszych zawodników miało jeszcze szansę na brązowe medale. W kategorii do 45 kg Patryk Remlein po bardzo zaciętym pojedynku przegrał z Leonem Rudnikiem z ZKS Miastko, natomiast Mateusz Wierzbiński w kategorii wagowej do 71 kg uległ na punkty 3-8 Igorowi Gdaniec z Granicy Gdańsk. Wyniki pozostałych naszych zawodników: Hubert Żak – 11. miejsce, Antoni Głodowski – 12. miejsce, Anatolii Bilokon – 23. miejsce, Alan Bogucki – 10. miejsce, Eryk Bogucki – 20. miejsce, Hubert Sobkowiak – 17. miejsce, Michał Kałużny – 15. miejsce, Michał Gracz – 7. miejsce.

- Reklama -
- Reklama -