czwartek, 28 września 2023
22.1 C
Swarzędz

Rynek z utrudnieniami do piątku

Do piątku, 2 czerwca – a więc tydzień dłużej niż planowano - potrwają utrudnienia w ruchu na swarzędzkim Rynku. Są one spowodowane wyłączeniem skrzyżowania Rynku z ul. Zamkową i układaniem w tym miejscu nowej nawierzchni.

Zobacz także

- Reklama -

W czwartek, 18 maja gmina wprowadziła na Rynku tymczasową organizację ruchu. Wynikało to z konieczności zrealizowania kolejnego etapu prac związanych z trwającą przebudową kilku ulic w bezpośrednim sąsiedztwie starówki i kładzeniem na części z nich docelowej nawierzchni. Na czas prowadzenia tych robót – z uwagi na zamknięcie przejazdu z Rynku na Plac Niezłomnych – objazd w tym kierunku odbywa się, przypomnijmy, zachodnią częścią Rynku. Taka organizacja ruchu – jak kilka dni temu poinformował ratusz – będzie obowiązywała do piątku, 2 czerwca (początkowo informowano o 26 maja), zatem tydzień dłużej niż planowano. Miasto nie podało jednak przyczyny wydłużenia tego terminu. Oznacza to jednak, że przez kilka dni dłużej będą w tej części miasta obowiązywały także zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej, spowodowane wyłączeniem z ruchu pasażerskiego przystanków na Placu Niezłomnych. Zatem także i w kolejnych dniach pasażerowie będą zmuszeni korzystać z przystanków autobusowych zlokalizowanych tymczasowo naprzeciwko ratusza. To w tej chwili  przystanki przejazdowe dla linii 406, 412, 484, 485, 491, 492, 493 i 494 oraz końcowe i początkowe dla linii 405.Przypominamy jednocześnie o tym, że zmieniły się trasy linii 498 oraz 490.

Linia 498

Linia 498 nie dojeżdża do Placu Niezłomnych, a czas odjazdu z Węzła PKP w kierunku Rabowic jest opóźniony o 3 min. Kurs linii 498 planowo o godz. 5:39 jest natomiast uzależniony od godziny przyjazdu na przystanek końcowy autobusu linii 412 (planowo również o godz. 5:39 na Węźle PKP), celem umożliwienia przesiadki i dojazdu do zakładów pracy na ul. Rabowickiej w Jasinie.

Linia 490

Kursy linii 490 o godz. 7:00, 8:15 i 10:15realizowane są trasą Węzeł PKP – ul. Tabaki (z wykorzystaniem zlokalizowanego przy niej przystanku) – ul. Poznańska (przystanek Poznańska/Skansen) i dalej swoją trasą przez Rynek. Powrót do Węzła PKP natomiast odbywa się ul. Wrzesińską, Polną i Kościuszki. Kursy o godz. 12:29, 15:35 i 17:45 realizowane są trasą Węzeł PKP – Rynek – ul. Wrzesińską, Polną i Kościuszki, ul. Tabaki (z wykorzystaniem zlokalizowanego przy niej przystanku) – ul. Poznańska (przystanek Poznańska/Skansen) i dalej swoją trasą i przejazdem do Węzła PKP bezpośrednio z ul. Strzeleckiej. Taki układ tras ma umożliwić dojazd do szkół w godzinach porannych i powrót w rejon ul. Działkowej i Strzeleckiej w godzinach popołudniowych z tymczasowego przystanku na Rynku. Warto też pamiętać, że kurs linii 484 planowo realizowany z Rynku o godz. 15:50 jest realizowany z przystanku Dworzec PKP (ul. Kościuszki) o godz. 15:52.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -