wtorek, 19 marca 2024
0 C

Lider ograł Zawiszę

Seniorzy Lidera Swarzędz zapewnili sobie utrzymanie w lidze okręgowej. Drużyna z górnej części tabeli na 3 kolejki przed końcem sezonu matematycznie potwierdziła to, w co kibice i zawodnicy nie wątpili.

Lider na wyjazdach w tym sezonie spisuje się słabo, dlatego nawet w mecz z zespołem broniącym się przed spadkiem nie był zdecydowanym faworytem. Zawisza Dolsk, który ostatnio zdobył sporo potrzebnych mu punktów, w pierwszej połowie zaskoczył przyjezdnych i na przerwę zszedł z prowadzeniem 1:0.W drugiej odsłonie czarno-czerwoni obudzili się i w kilka minut zaaplikowali rywalom dwa gole. Pierwszego zdobył nabytek z ostatniej zimy, drugiego – zawodnik trenujący w Liderze już 15. sezon (choć tej wiosny skończył dopiero 20 lat). Zespół ze Swarzędza, którego głównym zadaniem na finiszu rozgrywek jest zbudowanie drużyny na kolejny sezon, kolejny raz poradził sobie w trudnej sytuacji. Przy okazji zapewnił też sobie grę w okręgówce w kolejnym sezonie, bo tabela jest tak spłaszczona, że 7. miejsce przed tą kolejką matematycznie nie dawało jeszcze gwarancji utrzymania. Lider wyraźnie odskoczył strefie spadkowej i dogonił punktami Wisłę Borek Wlkp.W najbliższą sobotę mecz z PKS Racot, drużyną z czołówki, wyjątkowo na boisku w Kobylnicy.

Skład Lidera: Strugalski, Ciesielski, Bentkowski (Owczarek), Jędraszyk, Korcz, Wnuk, Maciejewski, Sołtysiak (Pogorzelec), Książkiewicz (Pawlak), Umeh (Lesiński), Yildrim (Skrodziuk); trener Adrian Małek