piątek, 29 marca 2024
7.9 C
Swarzędz

Unia awansowała do finału Pucharu Polski!

O ile w lidze futboliści Unii Swarzędz grają z różnym skutkiem, o tyle w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim są nie do zatrzymania. W półfinale wygrali na wyjeździe z LKS Gołuchów 3:2 i wkrótce zawalczą o trofeum.

Mecz od samego początku toczył się na wysokiej intensywności. Zarówno zawodnicy LKS, jak i przyjezdni byli bardzo zmotywowani, żeby szybko objąć prowadzenie. Sztuka ta udała się podopiecznym Tomasza Bekasa.W 16. minucie bramkarz gołuchowskiej drużyny sfaulował we własnym polu karnym Witolda Walkowiaka i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Tomasz Neumann. Pięć minut później było już 2:0 dla Unii. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jan Paczyński, który skorzystał z podania Walkowiaka.Strata drugiej bramki mocno zdenerwowała „Ekipę Żubra”, która rzuciła się do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 26. minucie sytuacje na sam wykorzystał Jakub Szymkowiak. Dziesięć minut później skutecznym strzałem z rzutu karnego stan meczu na 2:2 wyrównał Dawid Guźniczak.Ostatecznie jednak pierwszą połowę wygrali „niebiesko-biali”. W 43. minucie Mateusz Maluśki znalazł się z piłka w polu karnym, zagrał do Walkowiaka, a ten uderzył na pustą bramkę i ponownie wyprowadził SKS na prowadzenie.Jak się później okazało kibice nie zobaczyli już tego dnia żadnych goli. W doliczonym czasie drugiej połowy do siatki trafił co prawda Adam Borucki, ale sędzia nie uznał tej bramki.Teraz przed Unitami ostatni i zarazem najważniejszy mecz w bieżącej edycji wielkopolskiego Pucharu Polski. W finale zagrają z III-ligowym Sokołem Kleczew. Spotkanie zostało zaplanowane na 14 czerwca, ale zarówno godzina, jak i miejsce rozegrania widowiska pozostają póki co tajemnicą.

LKS Gołuchów – Unia Swarzędz 2:3 (2:3)

Bramki: Jakub Szymkowiak (26’), Dawid Guźniczak (36’ – z rzutu karnego) – Tomasz Neumann (16’ – z rzutu karnego), Jan Paczyński (21’), Witold Walkowiak (43’).

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Jan Paczyński, Eryk Marcinkowski, Filip Soboń, Tomasz Neumann, Marcin Szeibe (85’ Kamil Dałek) – Adrian Chopcia (76’ Kacper Szymankiewicz), Adam Borucki, Witold Walkowiak (60’ Ernest Korek), Mateusz Maluśki – Michał Miller.