czwartek, 28 września 2023
27.3 C
Swarzędz

Bezbramkowy remis Lidera

Drugi raz w tym sezonie seniorzy Lidera Swarzędz rozegrali spotkanie zakończone bezbramkowym remisem. Mecz z PKS Racot był jednak emocjonujący.

Zobacz także

Piaski do zamknięcia!

75 razy 50 lat!

- Reklama -

Po trzech spotkaniach z rywalami walczącymi o utrzymanie, terminarz przyniósł Liderowi dwie rywalizacje z drużynami z czołówki tabeli ligi okręgowej. PKS Racot zajmuje czwarte miejsce i remisem z czarno-czerwonymi zapewnił sobie, że właśnie tuż za podium zakończy rozgrywki. Gospodarze także utrzymali się na swojej – siódmej – pozycji, ale liczą jeszcze na awans o jedno, a może nawet dwa miejsca. Zdecydują o tym dwie ostatnie kolejki. Bramek w meczu drużyn z górnej połówki tabeli zabrakło, ale emocje były. Zarówno te podbramkowe, kiedy ofensywni gracze wypracowywali sytuacje, ale zawodzili z finalizacją, jak i wtedy, gdy defensorzy i bramkarze pokazywali swój kunszt. Lider najbliżej gola był po dwóch rzutach rożnych w drugiej odsłonie: raz piłka trafiła w bramkarza, a raz – w poprzeczkę. Przyjezdni twierdzili, że sędzia gwiżdże na ich niekorzyść, dostali nawet za krytykę decyzji arbitra żółtą kartkę, ale i trener Małek został podobnie upomniany. Na trybunach boiska w Kobylnicy, gdzie wyjątkowo odbywał się ten mecz, zasiadło blisko 100 osób. Lider liczy na trzycyfrową liczbę kibiców, gdy w ostatniej kolejce zagra u siebie z GKS Jaraczewo. Wcześniej, już w Boże Ciało, wyjazd do trzeciej w tabeli Polonii Poznań.

Skład Lidera: Strugalski, Roszkowiak (Bentkowski), (k) Ciesielski, Korcz (Pogorzelec), Maciejewski, Miazek (Skrodziuk), Wnuk, Reszela, Sołtysiak, Książkiewicz (Lesiński), Umeh (Yildirim) oraz Kowalski. Trener: Adrian Małek 

- Reklama -
- Reklama -