sobota, 20 kwietnia 2024
4.8 C
Swarzędz

Sześć pojazdów zderzyło się w Paczkowie

Dwagroźne wypadki miały miejsce w miniony poniedziałek, 5 czerwca w Paczkowie. Po 18.00, na drodze krajowej nr 92doszło do zderzenia motocyklisty z autem osobowym, a po chwili – na przeciwległym pasie ruchu – zderzyły się cztery kolejne samochody. Dwie ranne osoby przewieziono do szpitala.

Zobacz także

- Reklama -

W miniony poniedziałek, 5 czerwca w Paczkowie, na drodze krajowej nr 92– niemal w tym samym czasie – doszło do dwóch groźnych zdarzeń.  – Pierwotne zgłoszenie dotyczyło wypadku motocyklisty i auta, jednak po chwili doszło tam do kolejnego wypadku na tej samej wysokości, ale na przeciwnym pasie ruchu. Prawdopodobnie kierujący pojazdami widząc poprzedni wypadek, nie zachowali należytej ostrożności i sami doprowadzili do kolejnego groźnego zdarzenia – relacjonuje Tobiasz Baranicz z OSP Swarzędz. W drugim wypadku doszło do zderzenia  czterech samochodów: trzech osobówek i auta ciężarowego. Na miejsce zdarzenia wezwano zespół ratownictwa drogowego oraz śmigłowiec LPRu, który lądował na trasie nr  92. W związku z prowadzonymi działaniami ratowniczymi w rejonie wypadków wystąpiły spore utrudnienia w ruchu drogowym w obu kierunkach.

W wyniku zderzenia dwie osoby doznały obrażeń ciała i – decyzją medyków –  zostały  przewiezione do szpitala. – Łączniew akcji wzięły udział  cztery zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Swarzędz, OSP Kostrzyn oraz JRG-3  – dodaje Tobiasz Baranicz.

Okoliczności i przyczyny wypadków wyjaśnia policja.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -