sobota, 20 kwietnia 2024
5.3 C

Niespodzianka w półfinale!

UKS Swarek sprawił dużą niespodziankę i wygrał pierwszy mecz półfinałowy Mistrzostw Polski Seniorek 1:0.

W niedzielę, 4 czerwca na boisku Politechniki Poznańskiej odbył się pierwszy mecz półfinałowy Mistrzostw Polski Seniorek pomiędzy AZS Politechniką Poznańską a UKS Swarek Swarzędz. Gospodynie posiadające w swoim składzie utytułowane i doświadczone reprezentantki Polski wydawały się być zdecydowanymi faworytkami w starciu z młodziutką drużyną ze Swarzędza. Od początku meczu przejęły inicjatywę kreując niezliczoną ilość dogodnych sytuacji strzeleckich. Nie potrafiły jednak swojej przewagi zamienić na chociażby jedną bramkę.  Czego nie zrobiły poznanianki, dokonała Marta Czujewicz. Na dwie minuty przed końcem drugiej kwarty kapitanka Swarka wykorzystała błąd rywalki, przejęła piłkę w środku pola, przebiegła z nią 30 metrów i pięknym strzałem umieściła ją w bramce. Ta niespodziewana bramka dodała wiatru w żagle swarzędzankom i zdecydowanie podcięła skrzydła rywalkom. Trzecia kwarta była już bardziej wyrównana, a w czwartej uskrzydlone prowadzeniem i głośnym dopingiem swarzędzanki przejęły inicjatywę i były bliskie podwyższenia wyniku. Za tydzień odbędzie się mecz rewanżowy, decydujący o tym, która z drużyn zagra w wielkim finale.