niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Krajówka zamknięta w niedzielę!

W najbliższą niedzielę w stolicy Wielkopolski odbędzie się impreza triathlonowa „JBL Triathlon Poznań”. Swarzędzanie – niestety – muszą się liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu, bo w godz. 10:00 – 14:00 nieczynny będzie przejazd drogą krajową nr 92 na linii Poznań - Swarzędz. Inaczej w tym czasie będą kursowały też pojazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Zobacz także

- Reklama -

Krajówka nieczynna, będą objazdy

W niedzielę w Poznaniu odbędzie się wielka impreza triathlonowa „JBL Triathlon Poznań”, która realizowana jest w ramach cyklu wydarzeń triathlonowych CIECH Tri Tour. Zawody w sercu Wielkopolski to jedna z niewielu imprez triathlonowych w Polsce odbywających się w dużym mieście. Poznańska impreza i sportowe wydarzenie spowoduje jednak utrudnienia komunikacyjne na drodze krajowej nr 92, przez którą będzie przebiegała część trasy rowerowej triathlonu. Kto zatem w tym czasie wybiera się do Poznania lub wraca ze stolicy Wielkopolski, powinien mieć na uwadze, że w godzinach od 10:00 do 14:00 na odcinku od ul. Warszawskiej do Nowego ZOO zamknięta będzie ul. Krańcowa w Poznaniu oraz ul. Warszawska od ul. Krańcowej do granicy Poznania i Swarzędza, czyli do skrzyżowania ulic Warszawskiej i Sośnickiej. – Objazd dla pojazdów o DMC poniżej 12 ton przewidziano drogami: ul. Średzka/Kórnicka  lub ul. Kirkora/Graniczna w m. Swarzędz do ul. Transportowej w m. Zalasewo. Natomiast objazd dla pojazdów o DMC powyżej 12 ton przewidziano drogami S5, A2 i S11 – poinformował organizator imprezy, KS TRI TOUR. Na wyznaczonych skrzyżowaniach czynne będą jednak „śluzy” zapewniające możliwość przejazdu: pojawią się one na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Krańcowej, ul. Krańcowej z ul. Wieleńską, na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Mogileńskiej oraz na węźle Antoninek, gdzie jednocześnie zachowany będzie ruch z ul. Browarnej w kierunku ul. Bałtyckiej i odwrotnie. Wyłączenie z ruchu drogi krajowej nr 92 spowoduje także zmiany w funkcjonowaniu Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Autobusami też inaczej

Jak kilka dni temu poinformował UMiG, w niedzielę w godz. 10:30 – 13:30 nastąpi całkowite zawieszenie kursowania autobusów linii 405 i 401. Natomiast ostatni kurs linii 405 z Rynku w kierunku Ronda Śródka odbędzie się o godzinie 9:55, a w przeciwnym kierunku o godzinie 10:00, z kolei ostatni kurs linii 401 z os. Kościuszkowców na Śródkę realizowany będzie o godzinie 10:15, o tej samej godzinie pojedzie także ostatni autobus ze Śródki na os. Kościuszkowców. Dlatego też gmina podjęła decyzję o uruchomieniu tymczasowej, specjalnej linii autobusowej 412A, która będzie kursowała na trasie Swarzędz os. Cegielskiego – Rondo Raczyńskiego – Tysiąclecia – Średzka – Kościuszki – Rynek – Cieszkowskiego – os. Czwartaków – os. Kościuszkowców – Gruszczyn – Kobylnica – Janikowo – Bogucin – Poznań Główna – Rondo Śródka. Przystanki początkowe tej linii będą znajdowały się na os. Cegielskiego (odjazdy o 10:45; 11:45; 13:00) oraz na Rondzie Śródka (11:00; 11:45; 12:45). – Sukcesywne przywracanie ulic dla ruchu kołowego zależne będzie od organizatora zawodów, a wymienione godziny mają charakter orientacyjny i pozostają zależne od organizatora zawodów – zapowiada swarzędzki ratusz. My natomiast apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi za kółkiem w tym czasie.

- Reklama -
- Reklama -