poniedziałek, 26 lutego 2024
4.2 C
Swarzędz

Złoto i srebro Piotra Kujawy

Złoty i srebrny medal zdobył swarzędzki kanadyjkarz Piotr Kujawa podczas Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie kajakowym, które w poprzedni weekend rozegrano na poznańskiej Malcie.

W weekend 9-11 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się 86. Mistrzostwa Polski Seniorów w sprincie kajakowym. Bardzo udany start zaliczył 19-letni swarzędzanin Piotr Kujawa, który wywalczył złoty i srebrny medal. – Podczas zawodów zdobyłem złoty medal w konkurencji C4 500m oraz srebrny medal w konkurencji C4 1000m. Również w konkurencji C2 500 m udało mi się uplasować na 6. miejscu, a w konkurencji C2 200 Mixed (dwójka składająca się z chłopaka i dziewczyny – przyp. red.) zdobyłem 5. miejsce – wylicza młody kanadyjkarz ze Swarzędza. Gratulujemy!