poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

„Trójka” zwycięska w Memoriale Baranowskiego

W miniony piątek na stadionie miejskim w Swarzędzu spotkała się młodzież ze szkół podstawowych naszej gminy, by rozegrać V Memoriał im. Zenona Baranowskiego.

Zobacz także

- Reklama -

Na stadion przybyło łącznie 194 zawodniczek i zawodników, reprezentujących wszystkie szkoły naszej gminy. Młodzież młodsza rywalizowała na dystansach 60 i 200 m., natomiast starsi na 100 i 300 m. Na 60 m. wśród dziewczyn wygrała M. Jęczmionka przed L. Chmielewską i J. Wieczorek, natomiast wśród chłopców W. Rutawski przed H. Svistulą i D. Sawtyrukiem. Na 100 m wygrała K. Baumgart przed N. Imbierowicz i M. Janowicz, a wśród chłopców M. Stręk przed N. Postavnym i K. Chmielewskim. Z kolei na 200 m najlepsza była N. Michalak przed J. Trząsalską i K. Biedermann, wśród „panów” N. Krupecki przed M. Rutkowskim i T. Szurkiem. Na dystansie 300 m najlepsza okazała się J. Ziętkiewicz przed A. Solnicą i W. Stachowiak; wśród chłopców B. Gieparda przed Sz. Nowakiem i O. Kaczmarkiem. Natomiast w sztafecie 10x100m zwyciężyła drużyna z SP Nr 3 w Swarzędzu, przed SP z Paczkowa oraz SP z Wierzonki. W punktacji ogólnej szkół wygrała SP nr 3 ze Swarzędza, przed SP nr 4 ze Swarzędza oraz SP z Paczkowa. Nagroda za „Najwartościowszy wynik” przypadła Mateuszowi Strękowi z SP Nr 3 w Swarzędzu, który na 100 m. uzyskał czas 12,06 s. Przypomnijmy, że organizatorami Memoriału było Koło Przyjaciół i Sympatyków klubu Unia Swarzędz – „Unia-100” oraz Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

- Reklama -
- Reklama -