niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Bezrobotnych coraz mniej

Mamy w naszej gminie coraz niższe bezrobocie. Obecnie – w świetle oficjalnych statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu - pracy nie ma zaledwie 241 mieszkańców. 64 z nich to tzw. długotrwali bezrobotni.

Zobacz także

- Reklama -

Kolejny miesiąc przyniósł kolejny spadek liczby bezrobotnych mieszkańców zarówno w naszej gminie, jak i w stolicy Wielkopolski. Obecnie bez pracy – w świetle oficjalnych statystyk poznańskiego Powiatowego Urzędu Pracy – pozostaje 3,6 tys. poznaniaków i 2,2 tys. mieszkańców 17 gmin powiatu poznańskiego. Ilu bezrobotnych mamy w naszej gminie? W czerwcu w poznańskim „pośredniaku” było zarejestrowanych 241 mieszkańców naszej gminy bez pracy – w tym 139 to kobiety, 43 osoby to bezrobotni do 30. roku życia, a 77 to osoby powyżej 50. roku życia. Mieszkańców tzw. długotrwale bezrobotnych jest w naszej gminie 64, natomiast 69 mieszkańców posiada obecnie uprawnienia do pobierania comiesięcznego zasiłku dla bezrobotnych, który wynosi aktualnie 1,3 tys. zł. Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu miał do zaoferowania bezrobotnym mieszkańcom naszej gminy 36 ofert zatrudnienia. To trzykrotny spadek w porównaniu z majem. W czerwcu pracę podjęło – według danych PUP – 36 osób.
Oferty pracy z PUP w Poznaniu dla swarzędzan: kosmetolog, nauczyciel j. niemieckiego, nauczyciel logistyki, sortowacz surowców wtórnych, frezer CNC, nauczyciel j. polskiego, nauczyciel biologii, nauczyciel fizyki, psycholog szkolny, wychowawca internetu, piekarz, nauczyciel j. angielskiego.

- Reklama -
- Reklama -