wtorek, 16 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Gwiazdy światowej siatkówki znowu zagrają w Zalasewie!

Znamy już datę XVIII Memoriału Arkadiusza Gołasia, który ponownie odbędzie się w naszej Gminie. Ze względu na niedzielę wyborczą, tegoroczny turniej zostanie rozegrany w piątek i sobotę, 13-14 października. W Zalasewie będziemy mogli podziwiać m.in. zwycięzcę Ligi Mistrzów, Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn –Koźle.

Zobacz także

- Reklama -

Pierwszym ogłoszonym uczestnikiem XVIII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w swoim składzie ma tak znakomitych siatkarzy jak: Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, David Smith czy Erik Shoji. Pod wodzą TuomasaSammelvuo w zeszłym sezonie wygrali oni Ligę Mistrzów, Puchar Polski, wicemistrzostwo Polski oraz… XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. – Po raz czwarty z rzędu będziemy kończyć okres przygotowawczy do nowego sezonu PlusLigi w Zalasewie – mówi Piotr Szpaczek, prezes ZAKSA S.A.– Za każdym razem gdy gościmy ZAKSĘ na terenie naszej gminy, to zostaje ona później klubowym mistrzem Europy  – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminy Swarzędz. – Życzymy im podtrzymania dobrej passy również i w kolejnym sezonie – dodaje gospodarz naszej Gminy.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie będzie miała jednak łatwego zadania. Jednym z rywali, z którym spotkają się w Zalasewie jest Projekt Warszawa. Drużyna ze stolicy doskonale wie jak przyjemnym uczuciem jest zwycięstwo w Memoriale Gołasia – wygrała go w 2019 roku. Zespół ten ma w swoim składzie wielu znakomitych siatkarzy – jak: Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, SreckoLisinac, Linus Weber czy Kevin Tillie.

W XVIII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia udział wezmą cztery zespoły. W tym roku turniej odbędzie się w piątek i sobotę 13 i 14 października. – Kalendarz siatkarski jest w tym roku wyjątkowo okrutny. Od 30 września do 8 października w Chinach, Japonii i Brazylii 24 najlepsze reprezentacje rywalizować będą wkwalifikacjach olimpijskich. Dwa tygodnie później rusza PlusLiga– mówi Anna Sumelka, organizatorka Memoriału. – Jeżeli dołożymy do tego wybory w dniu 15 października, to wybrany termin jest jedynym możliwym, w którym możemy zaprosić kibiców na piękne sportowe widowisko – dodaje Anna Sumelka. 

- Reklama -
- Reklama -