wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

Porażka z Pogonią po ekspresowym golu

Niestety po remisie na inaugurację III ligi teraz Unici przegrali w Nowych Skalmierzycach z tamtejszą Pogonią. Losy meczu ustawiła bramka z pierwszej minuty spotkania.

Zobacz także

- Reklama -

Nim kibice na dobre zasiedli na trybunach skalmierzyckiego stadionu, drużyna gospodarzy już cieszyła się z trafienia. Drogę do bramki „Dumy Swarzędza” znalazł Patryk Palat, który popisał się strzałem w okienko. Później przez niemal całą pierwszą połowę dominowali podopieczni Tomasza Bekasa. Pech jednak chciał, że szwankowało wśród nich wykończenie i na przerwę to zawodnicy Pogoni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.Po zmianie stron nadal swarzędzanie byli bardziej wyraziści w kreowaniu ofensywnych sytuacji. Najbliżej trafienia spośród Unitów był Jan Paczyński. Wahadłowy gości w okolicach 70. minuty „ustrzelił” słupek.Niemniej w drugiej połowie nie tylko futboliści ze Swarzędza dochodzili do sytuacji podbramkowych. Momentami skupiali się na odrobieniu strat na tyle mocno, że – wydawać by się mogło – zapominali o spokojnej i opanowanej grze w obronie. W defensywie wkradła się nerwowość, a co za tym idzie pojawiły się błędy, z których Pogoniści konstruowali groźne kontrataki. Ostatecznie żadna ze stron nie strzeliła już gola tego dnia.

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kacper Borowiak (65′ Krzysztof Biegański), Eryk Marcinkowski, Filip Soboń, Aleksander Theus, Jan Paczyński – Adam Borucki, Adrian Laskowski, Filip Burzyński (65′ Mateusz Maluśki), Norbert Ratajczyk (46′ Bartosz Michalak) – Łukasz Spławski.

- Reklama -
- Reklama -