wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

5 sprawdzonych sposobów na sfinansowanie mieszkania w Swarzędzu

Planujesz zakup mieszkania w Swarzędzu i szukasz najlepszego sposobu na sfinansowanie tej inwestycji? Nie masz oszczędności, które umożliwiłyby nabycie nieruchomości za gotówkę? Na szczęście istnieje kilka opcji, z których możesz skorzystać. Najpopularniejszą jest bez wątpienia kredyt hipoteczny, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Sprawdź kilka najlepszych możliwości i wybierz sposób, który jest dla Ciebie najatrakcyjniejszy.

Zobacz także

- Reklama -

1. Kredyt hipoteczny

To bez wątpienia najczęściej wybierane rozwiązanie. Pozwala on sfinansować nawet 80% wartości nieruchomości. Pozostałe 20% to wkład własny, który jest wymagany przez banki. Niektóre instytucje finansowe umożliwiają zaciągnięcie kredytu z wkładem w wysokości 10%. Niezbędny jest jednak zakup dodatkowego ubezpieczenia.Aby skorzystać z tej opcji, niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa. Zależy ona m.in. od wysokości dochodów, wieku klienta, a także jego dotychczasowej historii zobowiązań. Jeśli interesuje Cię ten sposób finansowania, sprawdź oferty dostępne pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/.

Porównaj je ze sobą, co pozwoli Ci znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

2. Pożyczka hipoteczna

Jest to produkt finansowy nieco zbliżony do kredytu hipotecznego. Aby z niego skorzystać, musisz być właścicielem innej nieruchomości, na której zostanie ustanowiona hipoteka. Uzyskanie pożyczki hipotecznej jest najczęściej nieco łatwiejsze niż w przypadku kredytu. Musisz jednak pamiętać o tym, że jej koszty są zwykle dużo wyższe głównie ze względu na krótszy okres finansowania. Jeśli jednak z różnych przyczyn nie chcesz lub nie możesz wnioskować o kredyt hipoteczny, to pożyczka może być dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem.

3. Leasing nieruchomości

Jest to rozwiązanie bardzo zbliżone do leasingu pojazdu. Aby móc korzystać z nieruchomości, musisz opłacać ustaloną kwotę. Przez cały okres obowiązywania umowy właścicielem mieszkania pozostaje firma leasingowa. Po jej zakończeniu możesz kupić nieruchomość za kwotę pomniejszoną o sumę wszystkich rat, które wpłaciłeś.

Skorzystanie z leasingu jest rozwiązaniem, z którego warto skorzystać, gdy nie masz zdolności kredytowej lub wkładu własnego, ale wiesz, że będziesz w stanie wykupić mieszkanie po wygaśnięciu umowy.

4. Kredyt deweloperski

Jeśli planujesz zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, pomyśl o kredycie deweloperskim. Jest to w rzeczywistości produkt finansowy, który nie różni się niczym od tradycyjnego kredytu hipotecznego, jednak załatwienie wszelkich formalności leży po stronie dewelopera. Dzięki temu Ty nie będziesz musiał się tym samodzielnie zajmować.Dość często kredyt deweloperski wiąże się z nieco korzystniejszymi warunkami głównie ze względu na niższą marżę. Właściciel firmy budującej nieruchomości może bowiem wynegocjować z bankami lepsze oferty.

Pamiętaj! Aby uzyskać kredyt deweloperski, musisz mieć odpowiednią zdolność, a także dysponować wkładem własnym.

Dużo ciekawych informacji na temat tego produktu finansowego znajdziesz na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-u-dewelopera-na-czym-polega/.

5. Wynajem mieszkania z możliwością wykupu

Jest to mało popularne rozwiązanie, jednak powinieneś wiedzieć o jego istnieniu. Wynajem mieszkania z możliwością wykupu jest zbliżony do leasingu nieruchomości. Dokładne zasady finansowania są ustalane między najemcą a wynajmującym. W umowie powinna być zawarta informacja o tym, w jaki sposób odbędzie się wykup nieruchomości.

W zależności od indywidualnych ustaleń najemca może wpłacić część wartości nieruchomości już na samym początku, a pozostałą część pomniejszoną o sumę miesięcznych wpłat w późniejszym czasie.

Zakup mieszkania a programy rządowe – co możesz zyskać?

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą skorzystać z rządowego programu „Pierwsze Mieszkanie”. W jego ramach od lipca 2023 roku można ubiegać się o „Bezpieczny Kredyt 2%”. Polega on na tym, że przez pierwsze 10 lat dzięki dopłatom ze strony państwa oprocentowanie tego produktu finansowego będzie wynosiło tylko 2%. Jest to program skierowany do osób, które jeszcze nigdy nie były właścicielami nieruchomości.  

Kredyt na preferencyjnych warunkach jest obecnie udzielany przez kilka banków, które zdecydowały się zgłosić do programu. Jeśli chcesz z niego skorzystać, sprawdź dokładnie, czy konkretna instytucja finansowa w nim uczestniczy.

W ramach programu „Pierwsze Mieszkanie” można także założyć specjalne Konto Mieszkaniowe. Pozwala ono oszczędzać przez okres od 3 do 10 lat na preferencyjnych warunkach. Zgromadzone w ten sposób środki muszą być w przyszłości przeznaczone na cele mieszkaniowe. Oprocentowanie konta jest zależne od oferty konkretnego banku.

Jeśli planujesz zakup nieruchomości, to możesz skorzystać z kilku różnych opcji. Bez wątpienia najczęściej wybierany jest kredyt hipoteczny. Jeśli nie chcesz lub nie możesz go zaciągnąć, sprawdź także inne rozwiązania. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się swoim wymarzonym mieszkaniem.

- Reklama -
- Reklama -