niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Bezrobocie w Swarzędzu znowu niższe

Lipiec przyniósł kolejny spadek liczby bezrobotnych mieszkańców w gminie Swarzędz oraz w Poznaniu i całym powiecie poznańskim.

Zobacz także

- Reklama -

5,9 tys. mieszkańców Poznania i gmin powiatu poznańskiego – według oficjalnych statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu – nie ma obecnie pracy. To mniej niż w poprzednich miesiącach, kiedy liczba bezrobotnych w Aglomeracji Poznańskiej była nieco wyższa. W lipcu w poznańskim „pośredniaku” było zarejestrowanych zaledwie 238 bezrobotnych mieszkańców naszej gminy  – w tym 148 to kobiety, 47 osób to bezrobotni do 30. roku życia, a 71 to osoby powyżej 50. roku życia. Mieszkańców tzw. długotrwale bezrobotnych jest w naszej gminie też coraz mniej – obecnie to liczba 56 osób, natomiast zwiększyła się nieco liczba mieszkańców (obecnie 80 osób) posiadających prawo do pobierania comiesięcznego zasiłku dla bezrobotnych. Spadła natomiast – mimo sezonu wakacyjnego – liczba ofert pracy. Zazwyczaj  w czerwcu i lipcu było ich zdecydowanie więcej; w minionym miesiącu ofert zatrudnienia dla swarzędzan było tylko 34. W świetle danych poznańskiego PUP pracę podjęło tylko 19 osób ze Swarzędza i podswarzędzkich sołectw.

- Reklama -
- Reklama -