wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

Schody nad jezioro do remontu!

Miasto jeszcze w tym roku chce porządnie wyremontować schody na os. Kościuszkowców prowadzące ze skarpy na przyjeziorną alejkę. Ogłoszony został już przetarg w tej sprawie.

Zobacz także

- Reklama -

Nad samo jezioro bezpośrednio z górnego tarasu skarpy przy osiedlach mieszkaniowych można dostać się kilkoma zejściami, jednak tylko jednym oficjalnym – schodami, które znajdują się na os. Kościuszkowców. Przejście to jest jednak mocno podniszczone wieloletnim użytkowaniem i nieoświetlone. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Gmina ogłosiła niedawno przetarg na kompleksową modernizację tego obiektu, planując przeznaczyć na ten cel ok. 600 tys. zł. W ramach tej inwestycji zejście zostanie wykonane z kostki betonowej, po obu jego stronach znajdzie się murek z balustradami, całość zostanie też oświetlona lampami parkowymi typu LED, a także odwodniona. Jak wynika ze specyfikacji przetargowej przygotowanej w tej sprawie przez gminę, wybrany wykonawca będzie miał 80 dni na zrealizowanie inwestycji, będzie ona zatem gotowa najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Odnotujmy jednocześnie, że projekt modernizacji schodów został w międzyczasie zgłoszony i wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 r.

Aktualizacja: Przetarg na wykonawcę inwestycji został przez gminę unieważniony, ponieważ nie zgłosiła się żadna firma. Prawdopodobnie wkrótce miasto ogłosi jednak kolejne postępowanie w tej sprawie.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -