niedziela, 21 kwietnia 2024
7.2 C
Swarzędz

Parking przy ETC płatny

Na terenie parkingu Centrum Handlowego ETC wprowadzono strefę płatnego parkowania. - Klientom swarzędzkiej galerii przysługują 3 godziny bezpłatnego postoju. Każda kolejna godzina kosztuje jednak 4 zł. - informuje biuro prasowe galerii.

Zobacz także

- Reklama -

Klienci Centrum Handlowego ETC – największego w naszej gminie – muszą się liczyć ze zmianami, jakie wprowadził właśnie nowy operator parkingu przy galerii – NET PARKING. Na początku sierpnia przed galerią pojawiły się bowiem parkometry. Przez kilkanaście dni były w fazie testów.  Obecnie jednak strefa Płatnego Parkowania przy ETC działa już oficjalnie. – Aby zaparkować na terenie centrum handlowego  trzeba wpisać w jednym z udostępnionych parkometrów numer rejestracyjny swojego pojazdu. Pierwsze trzy godziny parkowania są dla klientów darmowe, po tym czasie należy dokonać opłaty w wysokości 4 zł za godzinę postoju. Płatności można też dokonać od razu, jeśli wiemy, że w galerii handlowej zawitamy dłużej niż pierwsze trzy bezpłatne godziny – wyjaśnia Aleksandra Kaczorowska z biura prasowego CH ETC. Brak rejestracji samochodu w systemie może natomiast skutkować opłatą dodatkową, która wynosi 150 zł. Jak się dowiedzieliśmy system parkingowy jest bezbiletowy – nie ma potrzeby umieszczania czegokolwiek za szybą samochodu, wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu w parkometrze. Bilety parkingowe drukują się na żądanie i pełnią funkcję jedynie informacyjną dla klientów. Operator strefy parkingu przewiduje również możliwość wykupienia abonamentów miesięcznych na strefę parkowania. Kontakt do operatora Parkingu: etc@netparking.pl  tel.: +48 792 453 444. Regulamin Strefy został umieszczony obok parkometrów.

Dodajmy, że początkowe w mediach społecznościowych galerii, jak i na zainstalowanych parkometrach widniała informacja, że klientom przysługują tylko dwie godziny bezpłatnego parkowania. Obecnie liczbę godzin bez opłaty wydłużono  jednak do trzech. 

Odnotujmy też, że tydzień temu podobne zasady na swoim parkingu wprowadziło największe poznańskie centrum handlowe – galeria Posnania.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -