sobota, 15 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

16-latka ze Swarzędza walczy o życie!

Wiktoria Nawrot ze Swarzędza walczy o życie. 20 sierpnia, w wyniku tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Poznaniu, 16-latka trafiła w stanie krytycznym do szpitala. Ma połamany kręgosłup, obie ręce, żuchwę, wybite zęby, ale przede wszystkim rozległy uraz czaszkowo-mózgowy. Dziewczynka znajduje się w śpiączce, oddycha za nią respirator. Bliscy Wiktorii uruchomili zbiórkę na leczenie i rehabilitację ukochanej córki. Apelujemy do mieszkańców o wsparcie młodej, walczącej o zdrowie i życie swarzędzanki!

Zobacz także

Liderowy Dzień Sportu

Jak głosował Swarzędz?

- Reklama -

20 sierpnia 2023 roku. Ta data zmieniła życie Wiktorii, 16-latki ze Swarzędza i jej bliskich. To wtedy, w upalną niedzielę, około 21:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na ul. Bałtyckiej w Poznaniu. Samochód, którym podróżowała Wiktoria i jej siostra miał wypadek. W tył wozu, którym jechały siostry uderzył inny samochód, powodując że auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Kierowca i siostra Wiktorii wyszli bez większych obrażeń, natomiast siedząca na tylnym siedzeniu 16-latka została zakleszczona w wozie, doznając bardzo poważnych obrażeń. Dziewczynka trafiła do poznańskiego w szpitala w stanie krytycznym. Miała złamany kręgosłup, obie ręce, złamaną żuchwę, wybite zęby… Ale przede wszystkim bardzo poważny uraz czaszkowo-mózgowy. Dziewczynka była operowana wiele godzin. Udało się uratować Jej życie, ale sytuacja nadal jest bardzo poważna. Wiktoria przebywa na OIOMie, znajduje się w śpiączce, oddycha za nią respirator. Prawdopodobnie nie będzie widzieć na jedno oko. – Jesteśmy przy niej cały dzień, od otwarcia oddziału, do końca czasu odwiedzin. Nie wiemy, co będzie dalej, jak mocno uszkodzony został mózg… Za kilka dni operacja ręki, potem żuchwy, jeśli tylko stan Wiki na to pozwoli. I próba wybudzenia ze śpiączki. Lekarze jednak chyba niezbyt wierzą w jej skuteczność, bo już zasugerowali nam szukanie ośrodka dla osób w śpiączce. Problem w tym, że trudno znaleźć taki, gdzie zajmą się pacjentami, za których oddycha respirator… Już szukamy, ale najpewniej będzie to ośrodek prywatny i co za tym idzie – bardzo drogi – wyjaśniają bliscy Wiktorii na portalu www.siepomaga.pl. Rodzina założyła zbiórkę na leczenie i rehabilitację córki. – Już teraz rozpoczynamy zbiórkę dla naszej ukochanej córki, siostry, siostrzenicy, by móc jej zapewnić najlepszą opiekę i rehabilitację po wypisaniu ze szpitala. Czekają nas miesiące, lata leczenia… Szukamy pomocy, gdzie się da, wysyłamy wyniki Wiktorii do różnych klinik i specjalistów. Będziemy o nią walczyć, by wróciła do szkoły, do życia… – podkreślają.

W imieniu Bliskich Wiktorii zwracamy się z apelem do mieszkańców naszej gminy o pomoc i wsparcie zbiórki na rzecz młodej swarzędzanki.

Pieniądze na leczenie dziewczynki można wpłacać poprzez portal: https://www.siepomaga.pl/wiktoria-nawrot.

Można także wziąć udział w licytacjach dla Wiktorii: https://www.siepomaga.pl/licytacje-dla-wiktorii-ze-swarzedza.

Wierzymy, że jak zwykle swarzędzanie okażą swoje wielkie, szlachetne serca i pomogą powrócić 16-latce do zdrowia! Za każde wsparcie dziękujemy z całego serca!

- Reklama -
- Reklama -