czwartek, 29 lutego 2024
3.1 C
Swarzędz

Orkiestry opanowały Swarzędz

W minioną niedzielę Swarzędz rozbrzmiewał koncertami orkiestr dętych z całej Polski. Wszystko w ramach kolejnej już edycji Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Prym wiodła swarzędzka orkiestra pod przewodnictwem Łukasza Gowarzewskiego.

Zobacz także

- Reklama -

Po raz XXIV Swarzędz gościł uczestników Festiwalu Orkiestr Dętych. Tym razem na weekend do naszego miasta przybyły orkiestry z Włoszakowic, Opalenicy, Czajkowa i Sierakowa, które wraz ze swarzędzką Orkiestrą Dętą koncertowały w różnych punktach miasta. Muzyka rozbrzmiewała m. in. na os. Kościuszkowców, Dąbrowszczaków, na Raczyńskiego, os. Zamoyskiego i ul. Staszica. Orkiestry przemaszerowały też ulicami naszego miasta na Rynek, gdzie wspólnie zagrały utwór „Orkiestry dęte” i „Happy Marching Band”. Po powitaniu przez gospodarza gminy, zespoły udały się na finałowy koncert w rejon Sceny nad Jeziorem, który wzbudził wielki aplauz zgromadzonej licznie swarzędzkiej publiczności.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -