piątek, 19 kwietnia 2024
4.8 C
Swarzędz

Lider rozpędzony

3:2 w pucharowych derbach z Meblorzem i wygrana w lidze. Seniorzy Lidera Swarzędz w tym sezonie na Stadionie Miejskim dotąd tylko wygrywają.

Zobacz także

- Reklama -

Los sprawił, że w pierwszym pucharowym meczu tego sezonu Lider stanął naprzeciw Meblorza. To oznaczało, że ktoś ze Swarzędza będzie grał dalej, ale jeden klub od razu zakończy pucharową przygodę. Trudno było wskazać faworyta, bo V-ligowiec nie skorzystał ze wszystkich swoich najlepszych zawodników. Mecz pokazał jak wyrównany w tej sytuacji był poziom zespołów. Pierwsi trafili czarno-czerwoni, ale jeszcze przed przerwą Meblorz przechylił szalę na swoją stronę. Zanim drużyny zeszły do szatni, widowiskowe uderzenie z karnego (a la Panenka) dało remis. Najpiękniejsza bramka, już w drugiej odsłonie przyniosła ponowne prowadzenie Liderowi. Końcówka to oblężenie ze strony Meblorza, ale niżej notowana drużyna obroniła się i awansowała do 1/16 okręgowego finału Pucharu Polski. Kolejnym rywalem Lidera będzie KS Fałkowo (12 września, na wyjeździe).

Rozpędzeni po derbach czarno-czerwoni trzy dni później w 10 minut zaaplikowali dwa gole Lechicie Kłecko, który potem się otrząsnął i zdobył bramkę (z karnego). W drugiej połowie Lider jednak wskoczył na 3:1 i nie oddał prowadzenia, co pozwoliło mu pozostać na coraz krótszej liście drużyn z jedną tylko stratą punktów. Na czele tabeli TPS Winogrady z kompletem czterech zwycięstw.

1/32 finału Pucharu Polski okręgu poznańskiego: Lider – Meblorz Swarzędz 3:2 (2:2). Gole: Karpiński, Stoiński i Umeh dla Lidera – Marzec i Mocharnyk dla Meblorza.

Liga okręgowa WZPN, grupa 2, kolejka 4.: Lider – Lechita Kłecko 3:1 (2:1). Bramki dla Lidera: Umeh 2 i samobójcza. Skład Lidera: Strugalski, Jędraszyk, Owczarek, Stoiński (Siemiński), Sołtysiak, Hoffmann, Kurzawski (Lesiński), Reszela (Kryszak), Książkiewicz (Socha), Korcz (Jankowiak), Umeh (Michalski) oraz Zieliński; trener: Adrian Małek.

- Reklama -
- Reklama -