wtorek, 5 grudnia 2023
-5.1 C
Swarzędz

Zaświadczenia dla uczniów i studentów ważne tylko do 1 października

1 października stracą ważność zaświadczenia uprawniające do darmowych przejazdów na liniach Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej (SKA) wydane uczniom zamieszkałym na terenie gminy Swarzędz na rok szkolny 2022/2023 – przypomina swarzędzki ratusz.

Zobacz także

- Reklama -

Uczniowie i studenci korzystający z darmowych przejazdów Swarzędzką Komunikacją Autobusową muszą odebrać nowe zaświadczenia na kolejny rok szkolny. Te stare, stracą ważność już za kilka dni. – 1 października stracą ważność zaświadczenia uprawniające do darmowych przejazdów na liniach Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej (SKA) wydane uczniom zamieszkałym na terenie gminy Swarzędz na rok szkolny 2022/2023 – przypomina swarzędzki ratusz. – Zaświadczenia na kolejny rok szkolny wydawane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu, ul. Rynek 1 (w godzinach pracy Urzędu). Celem odbioru nowego zaświadczenia należy okazać legitymację szkolną ważną na kolejny rok szkolny (2023/2024). Uczniowie szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Swarzędz otrzymują nowe zaświadczenia w swoich szkołach – informuje Mariusz Szrajbrowski, kierownik Transportu i Nadzoru Właścicielskiego w swarzędzkim UMiG. Zaświadczenia obowiązują wyłącznie na liniach Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej  i nie można z nich korzystać w autobusach linii poznańskiego ZTM lub Kleszczewa (425, 173, 323, 388, 489). Są wystawiane wyłącznie dzieciom i młodzieży zamieszkałym na terenie naszej gminy – osoby niezameldowane powinny w inny sposób udokumentować prawo do tego uprawnienia.

Przypominamy, że osoby, które po zakończeniu nauki w szkole średniej podejmą w bieżącym roku studia, celem odbioru zaświadczenia dla studentów, w przypadku braku legitymacji studenckiej powinny okazać dokument potwierdzający przyjęcie na studia. Osoby, które kontynuują studia, uprawnione są do darmowych przejazdów SKA do 31 października na podstawie aktualnie posiadanego zaświadczenia, a nowe zaświadczenie mogą odebrać (również w Urzędzie) po okazaniu legitymacji studenckiej ważnej na nowy rok akademicki. Uczniom i studentom zamieszkałym poza terenem gminy Swarzędz przysługuje ulga w wysokości 50%.

- Reklama -
- Reklama -