czwartek, 23 maja 2024
16.6 C
Swarzędz

Autobusy ze zmianami od środy!

Zamknięcie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – z związku z przebudową wiaduktu - ul. Piaski, które planowane jest w dniach 27 IX – 6 X spowoduje zmiany w kursowaniu linii autobusowych dojeżdżających do swarzędzkiego węzła PKP.

Zobacz także

- Reklama -

Trasy linii autobusowych kursujących do dworca kolejowego, korzystających na co dzień z tunelu pod drogą krajową ulegną zmianie w związku z zamknięciem ul. Piaski. Jak poinformował nas Mariusz Szrajbrowski, kierownik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego
i Transportu w magistracie, linie 412, 485, 486, 490, 491, 492, 493 będą miały przystanek początkowy i końcowy na Placu Niezłomnych, czyli tak jak przed uruchomieniem węzła przesiadkowego, a odjazdy autobusów z tego punktu będą odbywały się według rozkładu dla przystanku Swarzędz/Rynek. Z kolei linia 498 nie będzie kursować przez ul. Kościuszki. – Jej trasa przebiegać będzie ul. Polną (przystanki przy sklepach Kaufland i Lidl), Wrzesińską, a przystankiem początkowym i końcowym będzie przystanek Swarzędz/Rynek na Placu Niezłomnych – wyjaśnia przedstawiciel ratusza. Linia 484 dla kursów do/z Węzła PKP natomiast będzie miała przystanek początkowy i końcowy na Placu Niezłomnych (przystanek Swarzędz/Rynek). Kursy tej linii realizowane do/z os. Kościuszkowców będą z kolei przejeżdżać przez Rynek i wracać w kierunku ul. Polnej. Na tym jednak nie koniec zmian: – Linia 494 w obu kierunkach będzie wjeżdżać z wiaduktu w ciągu ul. Polnej w ul. Kościuszki i dojeżdżać do węzła PKP omijając przystanek Swarzędz/Rynek, a linia 406 w kierunku Poznania z ul. Kościuszki będzie wjeżdżać na ul. Polną, dalej Wrzesińską do Rynku, gdzie wróci na swoją trasę (przejazd z Rynku w kierunku Polnej) – wylicza M. Szrajbrowski.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -