czwartek, 23 maja 2024
17.1 C
Swarzędz

Wiktoria dzielnie walczy o zdrowie!

16-latka ze Swarzędza, która uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu i w stanie krytycznym trafiła do szpitala, została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej. Wiktoria jest wydolna krążeniowo, ale jej ciało jest bezwładne. Dziewczyna nie je, nie mówi i wymaga pilnej neurorehabilitacji. Bliscy szukają Ośrodka dla Wiki, który pomoże jej wyzdrowieć.

Zobacz także

- Reklama -

Jak już informowaliśmy w poprzednich numerach Tygodnika, 16-letnia mieszkanka Swarzędza, Wiktoria Nawrot, 20 sierpnia uległa bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu na ul. Bałtyckiej w Poznaniu. Dziewczyna z połamanym kręgosłupem, urazem czaszkowo – mózgowym, połamanymi rękami i żuchwą w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Przez kilkanaście dni Wiki była podłączona do respiratora i walczyła o życie. Obecnie stan dziewczyny uległ poprawie.  – Wiktoria oddycha samodzielnie, jest wydolna krążeniowo, odzyskała przytomność, jednak komunikacja odbywa się na zasadzie kiwnięcia głową – jednak lekarze nie są w stanie potwierdzić, na ile to jest świadomy odruch – czytamy na portalu www.siepomaga.pl.Wiki jest po operacji ręki oraz żuchwy. Jej ciało jest jednak cały czas bezładne, a głowa „leci”. – Obecnie poszukiwana jest klinika, która przyjmie Wiktorię w jej aktualnym stanie – jest pacjentem leżącym, niemówiącym, niejedzącym (ma zanik przełykania). Rozsyłamy dokumenty do wszystkich możliwych klinik, jednak odpowiedzi, jakie do nas wracają to: „Stan Wiktorii jest za poważny” lub „stan Wiktorii jest za dobry”. Odbijamy się od drzwi klinik, a koszty w prywatnych klinikach z kolei sięgają rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych – podkreślają bliscy 16-latki. Wiktoria potrzebuje pilnej rehabilitacji. – Im szybciej zacznie ćwiczenia mowy, stabilizujące ciało – głowę, ręce, kręgosłup, nogi – tym większa szansa dla niej na poprawę stanu zdrowia – dodają.

Rodzina Wiktorii uruchomiła zbiórkę na leczenie i rehabilitację ukochanej córki. Pieniądze można wpłacać poprzez portal: https://www.siepomaga.pl/wiktoria-nawrot. Można także wziąć udział w licytacjach dla Wiktorii: https://www.siepomaga.pl/licytacje-dla-wiktorii-ze-swarzedza.

- Reklama -
- Reklama -