wtorek, 16 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

„Bieg Firlika” za nami

W miniony piątek na stadionie miejskim w Swarzędzu odbył się IV Integracyjny Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika. W imprezie wzięły udział zespoły sztafetowe z 9 szkół naszej gminy.

Zobacz także

- Reklama -

Niecodzienne było otwarcie zawodów, którego dokonali jednocześnie wszyscy zaproszeni goście na czele z burmistrzem Marianem Szkudlarkiem, przewodniczącą RM Barbarą Czachurą, olimpijczykiem Ireneuszem Goldą oraz tegoroczną zwyciężczynię biegu Wings For Life, Katarzyną Szkodą.

Następnie zespoły złożone z młodzieży – po 5 dziewczyn i 5 chłopaków, ich rodziców – po jednej mamie i jednym ojcu z danej szkoły, nauczycielu ze szkoły oraz przyjacielu szkoły rywalizowały przy pięknej pogodzie. Od początku na czoło wysunął się zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu. Wydawało się, że zwycięstwa nikt im nie odbierze. Ale stało się inaczej, bowiem zostali wyprzedzeni przez „swoich sąsiadów” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu. Ostatecznie zespoły ukończyły bieg w następującej kolejności: 1 miejsce SP Nr 4 w Swarzędzu, 2 – SP Nr 3 w Swarzędzu, 3 – SP w Kobylnicy, 4 – SP  Nr 2 w Swarzędzu, 5 – SP w Paczkowie, 6 – SP Nr 1 w Swarzędzu, 7 – SP Nr 2 w Zalasewie, 8 – SP w Wierzonce, 9 – SP Nr 1 w Zalasewie.

Wydaje się, że impreza wyszła „na piątkę”, bowiem uczestnicy opuszczali stadion z uśmiechem na ustach. Było również słychać głosy, że młodzież już umawiała się na kolejną edycję „Biegu Firlika” – w następnym roku.

- Reklama -
- Reklama -