czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

„Piaski” zamknięte tydzień dłużej!

Przejazd tunelem przy ul. Piaski pozostanie zamknięty o tydzień dłużej niż zapowiadano, czyli do piątku, 13 października. Dopiero wówczas zakończą się prace wyburzeniowe południowej części obiektu.

Zobacz także

- Reklama -

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace związane z wyburzaniem wiaduktu nad ul. Piaski. Objęły one południową stronę obiektu, z tego też powodu ruch na drodze krajowej w obrębie inwestycji odbywa się od niedawna dwustronnie północną nitką. Jednocześnie w ubiegłym tygodniu – ze względów bezpieczeństwa – zamknięty dla ruchu pojazdów i pieszych został także przejazd tunelem przy ul. Piaski. Utrudnienia te – według zapowiedzi inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – miały potrwać do najbliższego piątku, 6 października. Teraz, jak się okazuje, ul. Piaski pozostanie zamknięta o tydzień dłużej, a otwarcia przejazdu należy spodziewać się dopiero w sobotę, 14 października: – Wykonawca robót, tj. firma Strabag Sp. z o.o. informuje, że całkowite zamknięcie ul. Piaski dla ruchu kołowego i pieszego planowane jest do dnia 13.10.2023 r. Powyższe wynika z pojawienia się nieprzewidywalnych okoliczności w trakcie prowadzenia prac, a mając na względzie bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz pracowników, przedłużenie zamknięcia ulicy Piaski jest niezbędne do kontynuowania prac rozbiórkowych – taki komunikat pojawił się dzisiaj na internetowej stronie miasta. Odnotujmy, że wyłączenie ul. Piaski z ruchu kołowego i pieszych wiąże się z ogromnymi utrudnieniami dla kierowców, którzy muszą odtąd objeżdżać tę okolicę przez wiadukt przy ul. Polnej, lub wyjeżdżać w tym celu na drogę krajową. Ruch pieszych natomiast został przekierowany na kładkę nad drogą krajową nr 92. Inaczej też kursuje komunikacja miejska – zmienione zostały trasy aż 11 linii autobusowych, które na co dzień dojeżdżają w rejon węzła PKP. Większość z nich ma teraz przystanek początkowy i końcowy na Placu Niezłomnych. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej miasta.

Przypominamy o zmianach wprowadzonych w funkcjonowaniu Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej:

  • Linie 412, 485, 486, 490, 491, 492, 493 będą miały przystanek początkowy i końcowy na pl. Niezłomnych (podobnie jak przed uruchomieniem węzła przesiadkowego) – odjazdy wg rozkładu dla przystanku Swarzędz/Rynek.
  • Linia 498 nie będzie przejeżdżać ul. Kościuszki. Jej trasa przebiegać będzie ul. Polną (przystanki przy sklepach Kaufland i Lidl), Wrzesińską, a przystankiem początkowym i końcowym będzie przystanek Swarzędz/Rynek na pl. Niezłomnych.
  • Linia 484 dla kursów do/z Węzła PKP będzie miała przystanek początkowy i końcowy na pl. Niezłomnych (przystanek Swarzędz/Rynek). Kursy realizowane do/z os. Kościuszkowców będą przejeżdżać przez swarzędzki Rynek i wracać w kierunku ul. Polnej.
  • Linia 494 w obu kierunkach będzie wjeżdżać z wiaduktu w ciągu ul. Polnej w ul. Kościuszki i dojeżdżać do węzła PKP omijając przystanek Swarzędz/Rynek!
  • Linia 406 w kierunku Poznania będzie z ul. Kościuszki wjeżdżać na ul. Polną, dalej Wrzesińską do Rynku, gdzie wróci na swoją trasę (przejazd z Rynku w kierunku Polnej).
Fotorts
- Reklama -
- Reklama -