poniedziałek, 27 maja 2024
20 C
Swarzędz

Organic Fitness z Klubowiczami zasadzi 1.000 drzew!

Dziś Światowy Dzień Drzewa. Święto wszystkich, którzy dbają o dobrostan lasów. Do tego grona dołączyli klubowicze i pracownicy Organic Fitness – sieci klubów fitness zlokalizowanych w zachodniej Polsce. W ramach akcji „Zasadzimy 1000 drzew” osoby uczęszczające do klubów zbierały punkty, które wkrótce zostaną wymienione na sadzonki drzew iglastych. W akcji wzięło udział ponad 2400 osób.

Zobacz także

- Reklama -

W ramach akcji społecznej organizowanej przez Organic Fitness w okresie od maja do końca sierpnia klubowicze zbierali wirtualne punkty za każdym razem kiedy przychodzili na treningi. Następnie punkty były sumowane i przeliczane na liczbę sadzonek drzew, które Organic Fitness zasponsoruje. W ośmiu klubach zlokalizowanych w Poznaniu, Swarzędzu, Bydgoszczy, Stargardzie oraz Zgorzelcu osiągnięto cel 1 miliona punktów, co oznacza dokładnie 1000 nowych drzew. Najaktywniejsza klubowiczka w cztery miesiące odbyła 220 treningów zbierając blisko 3500 punktów (3 sadzonki).

 Aktywność fizyczna Polaków

Dwóch na trzech dorosłych Polaków nie podejmuje aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu – wynika z MultiSport Index, corocznego raportu aktywności fizycznej Polaków opublikowanych w czerwcu. Co więcej, z badania wynika, że dwóch na trzech ankietowanych (64 proc.), którzy jako jedyną swoją aktywność deklarują spacery, jest przekonanych, że to odpowiednia dawka sportu w ich życiu. Z drugiej jednak strony nie brakuje również tych, którzy do sportu podchodzą bardziej świadomie. Prawie 18 proc. ankietowanych ćwiczy pięć razy w tygodniu lub częściej, a niemal tyle samo osób (17 proc.) jest aktywnych trzy–cztery razy w tygodniu. Wśród najpopularniejszych dyscyplin na pierwszym miejscu jest rower (35 proc.), a na drugim bieganie (31 proc.). Co bardzo cieszy, bardzo mocno na popularności zyskały siłownia i zajęcia fitness i tym samym zrównały się proc. z bieganiem. W ostatnich trzech miesiącach poprzedzających badanie, korzystał z nich co trzeci ankietowany 31 proc., zmiana o 11 pkt proc, r/r).

Akcja „Zasadzimy 1000 drzew” ma nie tylko wymiar ekologiczny. Zorganizowaliśmy ją w okresie kiedy kluby fitness naturalnie odwiedza mniej osób. Późna wiosna i wakacje to czas kiedy w klubach sportowych frekwencja się obniża. W okresie letnim z jednej strony więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, z drugiej strony nasza regularność treningowa spada. Chcieliśmy dodatkowo zmotywować Klubowiczów do intensyfikacji treningów, jednocześnie dając im możliwość zadbania nie tylko o siebie, ale również o naturę, a zatem 2 w 1. Nasi Klubowicze jak zwykle nas nie zwiedli i analizując wskaźniki widać, że frekwencja znacząco się poprawiła rok do roku, a najlepszym tego potwierdzeniem jest realizacja celu – Zasadzimy wspólnie 1000 drzew! Takie akcje utwierdzają nas w przekonaniu, że podążamy zgodnie z naszą wizją, misją i wartościami. Naturalność i Społeczność to wartości dla nas kluczowe, na które konsekwentnie stawiamy. Tworzymy społeczność, która nie tylko trenuje, ale też chętnie angażuje się w akcje, w ramach, których możemy m.in. wspólnie zadbać o naturę . Jesteśmy z tego bardzo dumni i już szykujemy się do kolejnych wydarzeń do których zaprosimy naszą Organikową Społeczność – będzie się działo  – mówi Michał Mańkowski, współzałożyciel i współwłaściciel Organic Fitness.

Tysiąc drzew Organic Fitness

 Tysiąc drzew zostanie zasadzonych w okolicach Łodzi, Radomska oraz w powiecie tucholskim. Akcja odbywa się we współpracy z posadzimy.pl – organizacją, która koordynuje sadzenie drzew w ramach wielu akcji społecznie odpowiedzialnego biznesu. Drzewa od Organic Fitness zostaną posadzone na przełomie października i listopada.

Las, który powstanie będzie miał łączną powierzchnię ponad 1100 m2 i będzie produkować ilość tlenu wystarczającą dla 670 osób rocznie. Jednocześnie taka liczba drzew znacząco redukuje nasz ślad węglowy. Szacuje się, że tysiąc drzew pochłania w skali roku aż 6 ton CO2. Dla porównania podróż w jedną stronę samolotem z Londynu do Nowego Jorku emituje pół tony CO2 w przeliczeniu na pasażera – to oznacza redukcję emisji dzięki akcji Organic Fitness aż o 12 takich lotów.

Organic Fitness nieprzypadkowo ogłasza wyniki akcji 10 października. To właśnie dziś przypada Światowy Dzień Drzewa.  To święto wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody, który prowadził szereg inicjatyw na rzecz sadzenia drzew. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października.

O Organic Fitness

Organic Fitness to regionalna sieć klubów fitness, obecna na rynku od 2017 roku. Obecnie to osiem klubów zlokalizowanych w zachodniej części Polski. Główna siedziba Organic Fitness znajduje się w Swarzędzu pod Poznaniem. Sieć zatrudnia ponad 200 pracowników, a do jej klubów każdego roku uczęszcza 80 tys. aktywnych sportowo osób. Organic Fitness wyróżnia się przyjaznym i indywidualnym podejściem do klientów. Misją Organic Fitness jest tworzenie Organicznej Społeczności, w oparciu o naturalność, brak anonimowości i pracę u podstaw, zgodnie z hasłem: Naturalnie Twoje!

Sieć planuje dalszy rozwój w zachodniej Polsce.

Fotonad.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -