wtorek, 16 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Lider znów gromi w Swarzędzu

Seniorzy Lidera Swarzędz poważnie podeszli do meczu z ostatnią drużyną ligi i pokonali 8:1 Czarnych Czerniejewo. Więcej punktów ma tylko lider tabeli.

Zobacz także

- Reklama -

Dwa tygodnie temu Lider wskoczył na drugie miejsce. Przed tygodniem oddał je Polonii Poznań, z którą przegrał 3:1. Mecz z czerwoną latarnią grupy 2. ligi okręgowej był szansą na odzyskanie pozycji wicelidera, ponieważ obie drużyny, które były w tabeli przed czarno-czerwonymi zgubiły punkty.  Przez ponad 20 minut Lider nie mógł znaleźć drogi do bramki gości. Sytuację zmienił dopiero rzut karny, przyznany po faulu na Umehu. Kapitan zespołu wykorzystał jedenastkę. Jeszcze przed przerwą trafili Marzec i Reszela. Ten pierwszy w drugiej odsłonie uzupełnił dublet, a Reszela wypracował w sumie trzy asysty. Dwie bramki zdobył również Yildirim, który pierwsze trafienie zaliczył przy pierwszym kontakcie z piłką. Z kolei nigeryjski napastnik do wywalczonego karnego dorzucił gola z przewrotki oraz asystę. Listę strzelców uzupełnił Owczarek, a zabawa Lidera skończyła się wynikiem 8:1, bo Czarni wykorzystali jedną z nielicznych kontr. W czołówce zrobiło się gęsto. Lider ma najlepszy bilans bramkowy spośród trzech drużyn z 18 punktami, kolejne dwa zespoły mają tylko punkt mniej.

LSkład Lidera: Zieliński, Jędraszyk, Owczarek, Karpiński (Roszkowiak), Sołtysiak (Depa), Hoffmann, Marzec (Socha), Reszela, Miazek (Książkiewicz), (k) Korcz (Michalski), Umeh (Yildirim) oraz Drozdowski i Strugalski. Trener: Adrian Małek.

- Reklama -
- Reklama -