niedziela, 14 kwietnia 2024
16.8 C
Swarzędz

Bezrobocie we wrześniu w górę!

To najgorsze dane od pół roku. We wrześniu liczba bezrobotnych swarzędzan – zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu – jest najwyższa w ostatnim półroczu. W największej gminie powiatu poznańskiego jaką jest Swarzędz, bezrobotnym przedstawiono zaledwie 34 oferty pracy.

Zobacz także

- Reklama -

Ostatnie wrześniowe dane, płynące z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu nie napawają optymizmem.  Po wielu miesiącach spadku bezrobocia  w naszej gminie, wrzesień przyniósł wzrost liczby mieszkańców bez pracy, którzy zarejestrowali się w poznańskim pośredniaku. W minionym miesiącu w tej instytucji zarejestrowało się 258 swarzędzan bez pracy. Osób długotrwale bezrobotnych jest 59, natomiast mieszkańców pobierających zasiłki zarejestrowano 81. We wrześniu bezrobotnym swarzędzanom przedstawiono zalewie 34 oferty pracy. To zdecydowanie mniej niż w Mosinie, Komornikach, Pobiedziskach, czy Tarnowie Podgórnym. 33 osoby z naszej gminy pracę podjęły. Dodajmy, że w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu obecnie jest zarejestrowanych 5,9 tys. mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego. Bezrobotnych poznaniaków jest 3,7 tys., natomiast mieszkańców powiatu poznańskiego bez pracy mamy 2,2 tys. (w tym Swarzędz).

Jakie oferty pracy dla swarzędzan znajdziemy w poznańskim pośredniaku?

Poszukiwani są głównie nauczyciele: wychowania przedszkolnego, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia, pomoc nauczyciela, psycholog, nauczyciel języka polskiego, nauczyciel w zawodzie tapicer i stolarz.

- Reklama -
- Reklama -