środa, 12 czerwca 2024
19.4 C
Swarzędz

Patryk Krobski z Pucharem Polski!

W poprzedni weekend w Radomiu odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach. W zawodach wzięło udział 183 zawodników z 44 klubów z całej Polski oraz Niemiec, Czech, Ukrainy i Litwy. Wielki sukces odnieśli zawodnicy Unii Swarzędz.

Unię reprezentowało aż 11 zawodników. Najlepiej wypadł Patryk Krobski, który w kategorii wagowej do 48 kg nie miał sobie równych i zdecydowanie ją wygrał, potwierdzając dominację w Polsce (przypomnę, że Patryk to aktualny Mistrz Polski, zdobył również w tym roku 12. lokatę na Mistrzostwach Europy). Michał Kałużny z kolei zdobył 3. miejsce w najliczniejszej kategorii do 71 kg. W drodze do medalu pokonał aż sześciu przeciwników i przegrał tylko jeden pojedynek. Patryk Remlein natomiast w kategorii wagowej do 45 kg również wywalczył brązowy medal. Mieliśmy jeszcze dwie szanse medalowe, o brązowe medale bowiem walczyli Hubert Żak oraz Mateusz Wierzbiński, jednak tym razem się nie udało. Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach. W klasyfikacji drużynowej Unici prowadzeni przez trenera Piotra Leonarczyka zajęli bardzo wysokie, 3. miejsce. Wyprzedził nas tylko zapaśnicy z Olimpijczyka Radom oraz drużyna z Litwy.Trener Leonarczyk po zawodach powiedział: – Myślę, że to był bardzo udany turniej. Na pewno niektórych zawodników stać na jeszcze wyższe miejsce, ale to przede wszystkim turniej, który ma nas przygotować do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w przyszłym roku w Wałbrzychu.